Skocz do zawartości

Pomoc przy doborze serwa - traxxas/mali racing/cokolwiek.


Gurski

Pomocna odpowiedź

Zabieram się za mojego pierwszego robota i utknąłem na doborze napędu.

Szukam czegoś taniego i na allegro natknąłem się na takie coś:

http://www.servodatabase.com/servo/traxxas/2056

40zł za 2szt używane.

http://allegro.pl/mali-racing-serwomechanizm-3kg-i5075680791.html

Miał ktoś z tym styczność? Nada się? Jak z przerabianiem?

Średnio idzie mi znalezienie jakiś przydatniejszych informacji na ich temat.

Ewentualnie jeśli jest ktoś w stanie zaproponować sensowną alternatywę to będę wdzięczny.

W planie niezbyt duży line follower-platforma testowa. Więc przewidywane rozbudowanie konstrukcji ale jakieś bardzo mocne silniki nie będą potrzebne.

Link do komentarza
Share on other sites

Serwa, ze względu na swoją specyfikę nie grzeszą prędkością. Wymaga się od nich raczej dobrego momentu przy zachowaniu prędkości kątowej rzędu 1obr/s. To akurat odwrotnie niż potrzebuje typowy LF. Przerobione, tzn. pozbawione potencjometru serwo jest fajnym kawałkiem mechaniki do napędu wolnego robota, ale w LF potrzebujesz czegoś trochę szybszego. Możesz zrobić duże koła, podnieść zasilanie do 6V i dostać pewnie ze 2 obr/s co przełoży się na 60cm/s przy kółkach z zakrętek od słoików. Szybsze serwa są nieporównywalnie droższe, bo płacisz tam za czas reakcji - mocną elektronikę (Tobie niepotrzebną) i mocny silnik (także zbędny). Ty potrzebujesz po prostu mniejszych przełożeń i zamiast 1:500 z typowego serwa szukaj czegoś z 1:50-1:20. Oczywiście jeśli to Twój pierwszy tego typu robot, pewna jazda po linii z prędkością 0.5ms będzie niezłym początkiem 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

No bardziej zależy mi na obecności opcji podążania za linią, żeby to zrobić i zaprogramować. Potem jakieś inne czujniki, omijanie przeszkód itp.

Po pierwszym projekcie nie oczekuje cudów i optymalizować LF nie zamierzałem. Po prostu ma działać i nie być za drogi.

Ale dzięki za pomysł, silniki przejrzę.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.