Skocz do zawartości

GoPro Hero 4 Silver - nowość w moim warsztacie


Komentator

Pomocna odpowiedź

html_mig_img
Swego czasu pytałem na forum, którą z kamerek "sportowych" polecacie. Zależało mi na zakupie sprzętu, który pozwoli na kręcenie materiałów poklatkowych.Budżet miałem ograniczonych, ostatecznie go znacznie zwiększyłem i poszukałem firmy, która byłaby zainteresowanie wsparciem Forbota.

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

"Ekran jest dużym ułatwieniem, bez podglądu zdecydowanie trudniej byłoby wykadrować odpowiednie ujęcia. Zaletą tego dodatkowego wyświetlacza jest również dużo szybsza i łatwiejsza edycja wszelkich ustawień związanych z nagrywaniem materiałów. Kto przeklikiwał się przez wszystkie opcje GoPro korzystając tylko z przedniego, monochromatycznego wyświetlacza ten wie o czym mówię."

Korzystając z wszelkich wysięgników statywów i innych wydłużaczy ręki ekran na niewiele się zda, bo i tak nie będziemy do niego mieli dostępu. Aplikacja na telefonie daje te same możliwości co ekran. Włączone wi-fi w kamerce zmniejsza czas nagrywania jednak i tak śmiało pociągnie 2h( w wersji 3W oraz 3+B). Na telefonie podgląd ma opóźnienie 2-3s a przynajmniej tyle wynosi w 3 White oraz 3+ Black. Zawsze ekran miał osobne zasilanie, czy teraz nie skróci pracy na baterii? Osobiście nie zamienił bym kamer GoPro na żadne inne:)

Link do komentarza
Share on other sites

Czy ja wiem czy szerokokątny obiektyw jest taki fajny. Owszem ogarnia większe pole, ale obraz jest zniekształcony, poza centralnym obszarem, który i tak jest niewielki. Z 3/4 ceny GO PRO można kupić kamerę SONY Action CAM która też kręci w 120FPSach i HD (720p). Wada brak wyświetlacza 🙁.

I robi takie filmiki:

Moim zdaniem jak na prosty sprzęt, bo niewiadomo czego poza slow motion tu nie mamy, GO PRO jest zwyczajnie za drogie nie oferując nic nadzwyczajnego.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Czy ja wiem czy szerokokątny obiektyw jest taki fajny.

Moim zdaniem jest przydatny. Po pierwsze w małym warsztacie (a takim dysponuję) bez problemu mogę objąć całe pole robocze bez konieczności stawiania kamery na super wysokim statywie, który zajmowałby dużo miejsca.

Druga i największa zaleta wyszła na jaw podczas zawodów RobotChallenge, z których dopiero co wróciłem. Były to pierwsze testy "w terenie". Podczas nagrywania przejazdów LineFollowerów oraz walk sumo wystarczyło kamerę skierować (ponad tłumem widzów) gdziekolwiek w stronę planszy. Jak się okazało za każdym razem cała arena zmagań mieściła się na nagraniu. Jak tylko obrobię część materiałów i wrzucę pierwsze nagrania, to będzie to widoczne 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.