Skocz do zawartości

[C] STM32 - od czego zacząć?


Chumanista

Pomocna odpowiedź

Ja od siebie polecam książkę Marka Galewskiego. Nawet na forbocie jest chyba recenzja - bardzo fajna książka. Niestety autor wybrał tam korzystanie z biblioteki, ale mimo to czesto jej używam. Co do pisania na rejestrach/ bibliotekach. Ja wybrałem pisanie na rejestrach, po tym jak ktoś powiedział, że tak jest przejrzyściej, że mniej zajmuje program itp. Ogólnie się nie zawiodłem. Pod ręką wystarczy mieć reference manuala i można wszystko ogarnąć. Dodatkowo zaletą pisania na rejestrach jest według mnie to, że gdy podglądamy je w debugerze wszystko jest zrozumiałe. Dla osoby która pisze tylko w oparciu o STL'a i nie zagląda do rejestrów może być ciężkie zrozumienie o co tam chodzi. Do tego nie trzeba dużo pisać w przeciwieństwie do STL'a. A co do samej nauki to polecam sobie zbudować robocika, czy chociażby płytkę z stm'em, wyświetlaczem, przyciskami, wyprowadzonymi pinami. Taki zestaw uruchomieniowy DIY, który dodatkowo uczy rysowania schematów pod STM32. Warto się także zaopatrzyć w discovery, chociażby to najtańsze, by mieć programator.

pozdrawiam,
Piotrek

Link do komentarza
Share on other sites

Książka nie uczy podstaw języka, tylko omawia możliwości mikrokontrolera, jego funkcje itp.

W sumie to chyba nie jest niezbędna, ale ja szczerze powiem że mi się na początku przydała, chociażby żeby się zapoznać z peryferiami, czy rodziną tych mikrokontrolerów, ale ja zaczynałem od zera w STM32 (wcześniej tylko AVR'y). Również łatwiej mi było napisać funkcję do włączenia taktowania, czy dobrego ustawienia linii GPIO itp. Mimo to według mnie jak masz zacięcie spokojnie poradzisz sobie mając przykłady z neta.

pozdrawiam,
Piotrek

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.