Skocz do zawartości

Atmega8 schemat podłączenia


siemian

Pomocna odpowiedź

Witam ponownie. Tym razem mam problem związany z programowaniem Atmegi8. Zakupiłem na aukcji http://www.allegro.pl/item189683157_programator_isp_stk200_300_rohs_avr_atmel_stk200_.html programator to mikro kontrolerów jednak nigdzie nie mogę znaleźć jak podłączyć uC to tego programatora tzn jaki przewód do którego pinu, zacząłem uczyć się z tego tutorialu http://www.patron.net.pl/artykuly/AVR_tutorial.htm jednak tu też nie jest opisany sam sposób podłączenia. Może mi ktoś pomóc?

Link do komentarza
Share on other sites

przecież na stronie Allegro masz dokładnie rozrysowane wyprowadzenie złącza programatora z opisem do których pinów mikrokontrolera mają trafić , do tego dochodzi zasilanie i praktycznie to wszystko

Link do komentarza
Share on other sites

Jak się dobrze przyjrzysz opisowi na programatorze i porównasz go z opisami katalogowymi nóżek procesora to zauważysz że:

programator mikrokontroler

1 MOSI 17 MOSI

5 RST 1 /RESET

7 SCK 19 SCK

9 MISO 18 MISO

2 VCC 7 VCC

4,6,8,10 GND 8,22 GND

Link do komentarza
Share on other sites

podłączyłem tak jak napisałeś i kicha :/ w bascomie mogę wziąć erase chip pokazuje succesfull ale jak już próbuje wgrać program na procka to pokazuje się okienko writing buffer i idzie do końca potem pokazuje writing rom i stoi, próbowałem wziąć read flash rom into buffer to na końcu wywala "Readlb not found". Próbowałem w ponyprog testować programator i było "test ok"

Gdy w bascomie wezmę identify chip to mam "could not identify chip with ID:FFFFFF"

Piny 4,6,8,10 z programatora muszą być połączone razem i wtedy z pinami 8,22 uC?Czy trzeba dodać dodatkowe zasilanie? bo nigdzie nie znalazłem właściwego opisu mojego programatora i nie wiem czy zasilanie idzie z PC czy trzeba dodać?

Myślę że dobrze opisałem mój problem teraz czekać czy ktoś będzie mógł mi pomóc 🙂

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Zasilanie programator pobiera z urządzenia w którym pracuje procek, jak podłączyłeś go bez zasialnia to nic nie osiągniesz. Podłącz +5V do procka.

Link do komentarza
Share on other sites

Muszę podłączy dokładnie 5V?

Tak, w dodatku stabilizowane.

Zasilanie podłączę dając + na 7pin i - na 8?

Nie napisałeś jaki procek...

Link do komentarza
Share on other sites

Cytat:

Muszę podłączy dokładnie 5V?

Tak, w dodatku stabilizowane.

A skąd bierzecie takie napięcie macie jakieś specjalne zasilacze?

Nie napisałeś jaki procek...

Napisałem w pierwszym poście chodzi o ATMEGĘ8

Link do komentarza
Share on other sites

Napięcie z zasilacza daje się na stabilizator(LM7805) i mamy równiutkie 5v. Tylko napięcie podane na stabilizator powinno wynosić co najmniej 7,5v.

jeśli podałeś więcej mogłeś spalić uC.

Zasilanie podłącz na odpowiednie piny uC(VCC i GND), a masę uC połącz z masą z programatora.

Link do komentarza
Share on other sites

Anonim
Ten temat został zamknięty.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.