Skocz do zawartości

Darmowe KURSY - elektronika, programowanie, robotyka


Komentator

Pomocna odpowiedź

#R2D2#, wszystkim, którzy są zainteresowani taką tematyką mogę polecić jeden z artykułów na blogu: Kurs – Autonomiczna nawigacja robotów latających. Jest to namiastka wiedzy potrzebnej do nawigowania "dronami" 😉

Dość pobieżnie zapoznałem się z treścią tego kursu, i muszę przyznać że prócz wykładu z algebry i geometrii nie ma tam nic szczególnego co mogło by stanowić o sterowaniu multikopterem (chyba że dodali coś nowego). Tak na dobrą sprawę i to można ogarnąć samemu. 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Daniel_Wit, no tak, ale trzeba mieć świadomość pewnych kwestii, aby móc zabrać się za programowanie. Obawiam się, że taka teoria może zniechęcić większość osób zainteresowanych pisaniem własnego programu na quadrocoptery.

Link do komentarza
Share on other sites

Daniel_Wit, sam pobieżnie przejrzałem i te rzeczy w jednym miejscu mogą się jak najbardziej przydać. Fajnie by było, gdyby oparli sterowanie quadro o model, a nie PIDy, bo tak to chyba zostało rozwiązane.

Link do komentarza
Share on other sites

Daniel_Wit, sam pobieżnie przejrzałem i te rzeczy w jednym miejscu mogą się jak najbardziej przydać. Fajnie by było, gdyby oparli sterowanie quadro o model, a nie PIDy, bo tak to chyba zostało rozwiązane.

Co masz na myśli pisząc "model" ?

BTW. Jak wyniki ankiety ?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Daniel_Wit, co prawda późno odpowiadam, bo miesiąc po poście, ale... Pisząc "model" miałem na myśli wykonanie najpierw modelu matematycznego (wpływ wejść na wyjścia, zależności czasowe itp, wszystko wyliczone i umieszczone we wzorze-kobyłce) i sterowanie z użyciem niego, zamiast z dobieranych "na oko" pidów. Zdaję sobie jednak sprawę, że nie jest to zagadnienie trywialne i prawdopodobnie wykraczające poza zakres tematów poruszanych na Forbocie.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.