Skocz do zawartości

Sterowanie turbina edf


marcin123123

Pomocna odpowiedź

Witam wszystkich!

Mam duży problem, potrzebuję wiedzieć czy do turbiny edf i sterownika redox eco 10A konieczne jest podanie sygnału o częstotliwości równej 50Hz? Czy da się uruchomić silnik przy podawaniu na sterownik sygnału o częstotliwości trochę większej lub mniejszej tj. 49-52Hz? Nie mam jak tego teraz sprawdzić a potrzebuję odpowiedzi już na teraz. Z góry dziękuję

Link do komentarza
Share on other sites

Turbina EDF nie ma z Twoim pytaniem nic wspólnego. Na przyszłość wymyślaj lepsze tytuły, bo wielu ludzi pominie ten wątek myśląc: "Kolejny gość mający problem z uruchomieniem regulatora 3F". A jeśli chodzi o częstotliwość sygnału sterującego to tak, może się zmieniać w dość szerokich granicach. Regulator mierzy tylko długość impulsów.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Ale czy zmianą częstotliwości nie ingeruję zarazem w długość impulsu? Dla 50Hz impuls trwa 20ms, dla wyższej częstotliwości będzie trochę mniej, czy to nie zrobi dużej różnicy? Przepraszam za być może głupie pytania 😐

Link do komentarza
Share on other sites

Oj, to znaczy, że nie rozumiesz jak to działa. 50Hz to częstotliwość powtarzania tj. od początku jednego impulsu do początku następnego upływa 20ms. Ponieważ jednak informacja dla regulatora niesiona jest w długości impulsu (od 1 do 2ms) to mogą one powtarzać się częściej lub rzadziej bez żadnych skutków ubocznych. Jeszcze raz: ważne są długości impulsów a nie to jak często przychodzą. Spokojnie możesz zrobić i 45Hz i 50Hz i nawet 60Hz. Jeżeli wciąż będziesz produkował impulsy o tej samej długości, ESC nawet tego nie zauważy.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

marcin123123, to nie postrach. Pisałem o 50Hz, bo taka wartość jest podawana przez producentów. Gdyby wspomnieć, że można stosować 50Hz +/- 5, to zaraz pojawi się pytanie, czy zadziała przy 30Hz. Wiadomo jak to bywa z takimi marginesami 🙂 Po coś zalecenia producenta są.

Należy podejść do tematu zdroworozsądkowo, oczywiste jest, że większość osób i tak nie będzie w stanie wytworzyć idealnych 50Hz.

Link do komentarza
Share on other sites

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.