Skocz do zawartości

Tani klej który dobrze łączy drewno i Aluminum


BlackJack

Pomocna odpowiedź

Może nie do końca dobre forum na takie pytanie, ale tak.

Wykonuję pewną rzecz i muszę połączyć widoczna na zdjęciu aluminiową listwę pod diody LED z drewnianą deską i poszukuję dobrze nadającego się do tego i taniego jednocześnie kleju.

Spoina najlepiej jakby była przeźroczysta (bez barwana) bo deska będzie lakierowana.

Mają może koledzy jakieś sprawdzone kleje ?

Link do komentarza
Share on other sites

Klej montażowy patexa, w tubie jak sylikony, ma od początku dość dużą przyczepność i jest dość gęsty. Ewentualnie den brawen ale nie wiem czy jest przeźroczysty, ja używałem białego, tylko że den braven ma klej dość rzadki i nie ma w ogóle siły na początku, za to jak się przyklei to nic tego nie ruszy.

Ja kleiłem uchwyty do półek klejem den brawen a do uchwytów mocowałem listwę. W Twoim przypadku najprościej przykręcić na wkręty z łbami płaskimi bądź stożkowymi, ale pod stożkowe musiałbyś porobić w listwie odpowiednie dziury stożkowe.

Link do komentarza
Share on other sites

W Twoim przypadku najprościej przykręcić na wkręty z łbami płaskimi bądź stożkowymi, ale pod stożkowe musiałbyś porobić w listwie odpowiednie dziury stożkowe.

Tak listwa będzie przykręcona 5 wkrętami co 38cm (łącznie ma 2m), Z klejeniem chodzi o tą cieniutką listewkę drewna która została z boku Alumniniowej listwy (na zdjęciu od spodu bo leży to bokiem) ma ona 2mm grubości i chcę ją dodatkowo przykleić do listwy Al po to aby uchronić ją przed przypadkowym oderwaniem bo to drewno świerkowe.

Link do komentarza
Share on other sites

To przyklej na tego firmy den brawen, on po związaniu jest trudny do oderwania i bardzo mocny a jednocześnie ma konsystencję dość miękkiej gumy. Tylko tak jak pisałem na początku jest bardzo rzadki jak jest świeży (nie stał długo w sklepie) i nie ma początkowego chwytu w ogóle w zasadzie. Będziesz miał bardzo mocne i elastyczne połączenie po zespojeniu. Chyba, że chcesz to na sztywno to jakiś dwuskładnikowy epoksydowy klej.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

A możesz podać kompletną nazwę tego kleju ? Bo np. EPOFIX - UNIVERSAL jest przeznaczony do takich celów (dwuskładnikowy), ale nie umiem go kupić.

Link do komentarza
Share on other sites

Pomyliłem się i to totalnie (skleroza do kwadratu) to nie patex tylko tytan classic fix, a ten drugi to soudal fix all classic. Tak na marginesie ten soudal to się nawet na opony nadaje o ile ktoś sobie formę wysmaruje czymś do czego się nie przyklei. Po związaniu to jest dość miękka i mocna jednocześnie guma, a przyczepnością dorównywała mojemu poliuretanowi.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam,

Do łączenia drewna i metalu polecam zastosować dwuskładnikowy klej epoksydowy. Taki klej można stosować na powierzchnie gładkie i porowate. Cena kleju w przypadku marki Topex to ok. 10 PLN. Klej schnie w około 5 minut, ale pełną twardość uzyskuje po 12 godzinach. Pozostawia powłokę którą można później dodatkowo obrobić.

Pozdrawiam, Maciej, Grupa Topex

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.