Skocz do zawartości

Recenzja drukarki 3D Velleman Vertex K8400


Komentator

Pomocna odpowiedź

html_mig_img
Ilość drukarek dostępnych na rynku rośnie w niesamowitym tempie. Nie sposób nadążać za wszystkimi konstrukcjami.Tym razem postanowiłem przyjrzeć się drukarce dość popularnej na naszym rynku. Vertex K8400, to dzieło firmy Velleman. W recenzji opisałem najważniejsze aspekty pracy z tym urządzeniem.

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

To ja dodam coś od siebie - składałem drukarkę od zera i mogę ocenić łatwość montażu na mocne 3 gwiazdki - zajęło mi to aż dwa dni i wymagało przykręcenia kilkaset śrubek oraz zainwestowania w małe zakupy (potrzebne były szczypce do pierścieni - nie każdy je ma, klej cyjanoakrylowy i olej silikonowy). Do tego w wielu miejscach złożenie z dokładnością do milimetra jest konieczne aby później drukarka poprawnie pracowała. Ale na szczęście producent dostarcza bardzo szczegółową instrukcję montażu.

Też posiadam dwie dysze, jednak, szczerze mówiąc, nie użyłem tego jeszcze ani razu poza kalibracją - mało jest ciekawych gotowych projektów na dwie dysze, a zrobić taki samemu to jeszcze za wysoki poziom abstrakcji dla mnie 😃

Przez pól roku użytkowania przedrukowałem jakieś 7kg filamentu (3kg velleman, potem devildesign - polecam oba, devil jest tańszy, ale nie widać różnic w jakości) , przy czym zużyłem 2 podkładki buildtak (ok 60zł za sztukę), kilkanaście razy musiałem przepychać dyszę, a raz wymienić na nową (koszt to 30zł).

Jeśli ktoś ma pytania odnośnie samej drukarki, lub zamierza ją złożyć i chciałby kilka tipów - zapraszam na PW.

Jeśli kogoś zachwyciła jakość wydruków i chciałby zamówić wydruk z vertexa - również zapraszam na PW.

Link do komentarza
Share on other sites

tompul, odpowiem na to pytanie, bo miałem okazję obserwować razem ze Sławkiem jak zachowywała się drukarka.

Wyglądało to tak, jakby wpychany filament zaczynał się topić od ciepła głowicy wcześniej niż powinien i robił się w ekstruderze zbyt miękki. Wtedy wpychanie go silnikiem umieszczonym stosunkowo daleko (+ elastyczność filamentu) powodowało powstawanie zgrubień wewnątrz ekstrudera. Przy krótszej długości filamentu (od dyszy do silnika) mniejsza ilość "luźnego" filamentu nie pozwalałaby na takie sytuacje. Jest to jednak moja obserwacja, może ktoś zna inne przyczyny tego problemu 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Chumanista, W vertexie też jest radiator z izolatora cieplnego i wentylator głowicy, jednak sama konstrukcja głowicy jest moim zdaniem wadliwa - autorzy chcieli ułatwić obsługę i montaż, przez co zrobili parę drobnych błędów.

A zapychanie głowicy ustaje jak zmniejszymy retrakcję 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.