Skocz do zawartości

Metody stabilizacji- dostępne rozwiązania


yoseph

Pomocna odpowiedź

Witam wszystkich, i prosze o pomoc .

Pracuję nad pracą dyplomową , planuję zrobić podobną platformę jak w tym nagraniu:

,

lecz tutaj użyte są silniki krokowe z tego co widzę , a ja chcę zastosować 3 siłowniki elektryczne.

Jeżeli chodzi o metodę wysterowania, chcę użyć przyśpieszeniomierzy, ale z tego co sie dowiedziałem aby uniknąć dużego dryfu lepiej zrobić fuzje razem z żyroskopem.

Dopiero zaczynam się zabierać za to zagadnienie, dopracowuję model 3D, no ale nie mam wystarczającej wiedzy jak to wszystko zebrać do kupy.

Byłbym wdzięczny za pare rad , jakiś wskazówek jak to wykonać, chciałbym uniknąć także zastosowania arduino , chciałbym się dowiedzieć jak wysterować te przyspieszeniomierze i czy trzeba to łaczyc z gyro, jaką filtracje użyć ( uczyłem sie kiedys o kallmanie ale nie w praktyce), jak po kolei się tym zająć.

Z góry dziękuje za pomoc, pozdrawiam.

Link do komentarza
Share on other sites

Dryf ma żyroskop a nie akcelerometr.

Jak nie zamierzasz robić tą platformą szybkich ruchów to starczy ci akcelerometr.

oczywiście ,ze żyroskop, mój błąd. Tak, nie potrzebuje stabilizować szybkich zmian położenia.

możesz zaproponować jakies materiały , cokolwiek co przybliżyłoby mnie do wykonania tego projektu?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Coś podobnego jest na forum. Szukaj pod hasłem platforma stewarta.
tak przeglądam ten temat od jakiegoś czasu, ale tam sygnał wychodzi z komputera a mi chodzi aby sygnał był dostarczany z przyspieszeniomierza
Link do komentarza
Share on other sites

Witam ponownie, potrzebuję informacji o dostępnych rozwiązaniach które występują na rynku odnośnie stabilizacji, przede wszystkim o platformach stabilizujących, szukam i szukam i nic prócz triplanara i stuarda nie znalazłem, ktoś może coś zaproponować, dzieki:)

Link do komentarza
Share on other sites

Witam, zakładam ten temat ponieważ w mojej pracy inż chciałbym zawrzeć dział poświęcony dostępnymi rozwiązaniami które znajdują się na rynku związane ze stabilizacją położenia (buduje coś na bazie platformy stuarda) . Proszę tutaj o pomoc w zamieszczeniu nazw robotów/ rozwiązać/ układów elektronicznych, które spełniałyby taką rolę bądź mogłyby być użyte do tego.

Bardzo mi na tym zależy i z góry dziękuję za pomoc, Pozdrawiam !

Link do komentarza
Share on other sites

yoseph, szukasz gotowych urządzeń, czy algorytmów stabilizacji/sterowania?

Kopalnią wiedzy w tej tematyce mogą być wszelkie rozbudowane symulatory.

witaj dzieki za odp, wybacz ,ze teraz piszę ale nie dostałem odpowiedzi na maila z forum.

szukam gotowych urządzen , aby opisac dostepne rozwiazania w jednym z rozdziałów w mojej pracy , jednym z takich urządzeń bedzie wcześniej wspominana platforma stewarta.

jeżeli posiadasz jakies algorytmy to chętnie na nie spojrzę 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.