Skocz do zawartości

Kurs STM32 - #13 - Podsumowanie, QUIZ


Komentator

Pomocna odpowiedź

Witam. Jeśli miałbym wybierać to bardzo proszę o np.ST32F4Dicovery ale w sposób jak był poprzedni kurs na ST krok po kroku tworzenie aplikacji od konfiguracji w Cube po ekran dotykowy, mogą być przykłady z hal , ale żeby było opisane jak doszliśmy do danego przykładu , tak jak wspominałem wyżej kurs żeby był przeprowadzony w sposób jak był wykonany kurs ostatni . Można by wspomnieć o programach do tworzenia grafiki stron okienek programy oferowane przez ST , swoją drogą na ich seminariach a byłem na paru, nigdy nie dowiedziałem się aż tylu przydatnych informacji co na kursie przygotowanym przez Elwisa (powinieneś dogadać się z fachowcami z st i sprzedać im manual ) Pozdrawiam Adam,

Link do komentarza
Share on other sites

Witam,

Kurs bardzo mi się podobał i mam nadzieje na ten wspomniany kurs FPGA 😋

Przy okazji mam pytanie, kupiłem płytkę Nucleo polecaną w kursie i wykorzystałem ją do zbudowania pewnego układu w którym przeszkadza mi kabel usb. Czy da się zasilić jakoś kontroler z użyciem baterii przez któreś z pinów ? Nie chce w tej materii robić eksperymentów żeby czegoś przypadkiem nie uszkodzić bo planuje jeszcze wykorzystywać płytkę.

Link do komentarza
Share on other sites

azotcx, nie próbowałem, ale pewnie wystarczy podpiąć 5V pod goldpiny oznaczone właśnie jako 5V na płytce 🙂

Najwygodniej będzie pewnie jednak dorobić wtyczkę USB, która będzie służyła tylko do zasilania.

Link do komentarza
Share on other sites

Zainstalowałem i wszystko działa, kurs jest przygotowany rewelacyjnie już z nim wystartowałem, jedynie mam pytanie: Jak kontrolować czas wykonywania programu podczas debugowania pomiędzy breakpointami i krok po kroku w assemblerze ? Do tej pory bawiłem się AVR'ami w AVR studio i Atmel studio i tam z tym nie miałem problemów 🙂

Próbowałem śledzić rejestr CNT w TIM4 na przykładzie z #7 kursu, ale pokazuje bzdury 🙁

W dokumentacji nie znalazłem danych dotyczących ilości cykli na dany rozkaz 🙁

Może ktoś bardziej doświadczony z lepszą znajomością angielskiego coś podpowie ?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.