Skocz do zawartości

Pomysły na układy do badania w pracowni szkolnej


joda17

Pomocna odpowiedź

W technikum co drugi miesiąc mam przez 4 tygodnie z rzędu w jeden dzień 4-godzinną pracownię, na której w zasadzie to mamy podłączyć rejestrator kamer z tv lub antenę do telewizora i mierzyć signał. Jet to tak trochę mało atrakcyjne i niespecjalnie związane z kierunkiem, ale samo zrobienie tego zajmuje max 30min, pozostaje jeszcze sporo czasu, który większość osób spędza na oglądaniu arabskiej satality... Jednak ze znajomym korzystając z okazji, że pracownia jest dość przyzwoicie wyposarzona, chcemy w tym czasie zajmować się elektroniką, a konkretnie rzeczami, których z oczywistych przyczyn nie możemy zrobić w domu. I teraz mam pytanie do was, czy macie propozycje co można robić? Mamy już w planach zrobienie prymitywnej anteny i z odpowiednim układem wychwycenie sygnału DCF77, ale to tylko na jedną lekcję ale co można robić dalej, by nie marnować czasu, a czegoś się nauczyć, a przynajmniej przyjemnie spędzić czas?

Link do komentarza
Share on other sites

ale co można robić dalej, by nie marnować czasu, a czegoś się nauczyć, a przynajmniej przyjemnie spędzić czas

Chyba tylko zmienić szkołę.

Marnujesz się tam.

Nauczyciel nie ma pomysłu na zajęcia i realizuje tylko to żebyś zdał egzamin. Domyślam się ze do E.06 będziesz podchodził.

Link do komentarza
Share on other sites

Nawet nie wiesz jak chętnie bym to zrobił, ale nie mam gdzie. Liceum z góry odpada z dość prywatnych przyczyn, natomiast "lepszego" technikum w Poz nie znajdę, a mam tu też na myśli np. j. ang, który w większości szkół nie tylko tehnicznych kuleje, a ja mam naprawdę świetną nauczycielkę, a całe lekcje mamy speaking. Prawda jest też taka, że program nauczania wymaga, by robił te bzdury pod np. E06.

Link do komentarza
Share on other sites

WITKA

zaopatrz się w kilka uszkodzonych CD ROM oraz STACJI FDD +mysz optyczna +1 atmega 8 .

Zbuduj cosik mechatronicznego (jakąś obrabiarkę , sterowanie silników krokowych ipt ).

bebechy dostaniesz w kazdym małym sklepie komputerowym ze śmietnika , a scalaczka za kilka pln w elektronicznym

powodzenia

i niech moc będzie z tobą

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.