Skocz do zawartości

Silnik DC z Magmapolska i mostek H do niego.


kamil87

Pomocna odpowiedź

Witam wszystkich serdecznie w pierwszym swoim poście.

Zarejestrowałem się na forum bo poniekąd jestem zainteresowany robotyką ale przede wszystkim sądzę że jest duże prawdopodobieństwo że ktoś z was miał do czynienia z silnikami importera o którym napisałem w temacie.

Na początek o jaki silnik mi chodzi:

http://www.magmapolska.pl/silniki-szczotkowe-dc#1020-1000W

1 KW 48V cena ~200 zł wszystko ładnie pięknie ale doświadczenie uczy że przy elementach z Chin nie zawsze rzeczywistość pokrywa się z tabliczką znamionową. Czy macie jakieś doświadczenia z tymi silnikami ? Może wystarczają tylko na 15 min pracy ?

Napisze może o aplikacji w której chciałbym zastosować ten silnik. Mam frezarkę CNC w której pracują 11 NM silniki krokowe, jakoś tam sobie radzą ale myślę czym je zastąpić żeby zyskać na dynamice. Sterowanie jest spięte z enkoderami i silniki krokowe są pędzone w pętli zamkniętej. Przyszło mi do głowy żeby zamiast krokowców wsadzić silniki DC. (Szukalem silników z maszyn cnc z lat 80 ale nie jest dobrze z podażą.)

Z powyższego wynika że będę potrzebował mostków H do wysterowania tych silników. Kontakt z elektroniką miałem i sądzę że jak się doszkolę to sobie poradzę.

Może macie jakieś uwagi, może zwrócicie mi uwagę na coś czego nie dostrzegam. Czy jest sens budować taki mocne mostki na własną rękę?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Z tego co wiem to te silniki dobrze sobie radzą przy delikatnym "tuningu" czyli wymianie przewodów zasilających i nawierceniu otworów wentylacyjnych.

Mostki można robić samemu a można kupić od naszych wschodnich przyjaciół.

Obejrzyj ten projekt:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=3036350&sid=67e7b3b2d9e5024b639a9ca20b75c07b

Albo coś w tym stylu (ciut mocniejsze): LINK

Link do komentarza
Share on other sites

Z tego co wiem to te silniki dobrze sobie radzą przy delikatnym "tuningu" czyli wymianie przewodów zasilających i nawierceniu otworów wentylacyjnych.

Mostki można robić samemu a można kupić od naszych wschodnich przyjaciół.

Obejrzyj ten projekt:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=3036350&sid=67e7b3b2d9e5024b639a9ca20b75c07b

Albo coś w tym stylu (ciut mocniejsze): LINK

Dzięki za info i trop w sprawie mostka, poszukam jeszcze mocniejszego mostka na elektrodzie. Fajnie że te silniki to nie totalny chłam. Jak nie to trzeba będzie samemu dostosować na własne potrzeby jakiś schemacik.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.