Skocz do zawartości

TowerPro- MG995 czy MG958?


Fajeczny

Pomocna odpowiedź

Witam, czy MG995 jest aż tak złe, jak je tutaj opisują? http://www.rcmodelreviews.com/mg995review.shtml - "THE WORLD'S WORST SERVO?". Zastanawiałem się nad nimi w swoim projekcie hexapoda, ale po tej recenzji i kilku opiniach poważnie zwątpiłem 😕

Ogólnie planowałem zamówić je z Chin, ale później pomyślałem, że może warto dołożyć 100-150zł i kupić MG958, które mają większy moment (nie wiem, czy jest on aż tak istotny?). Nie ma niestety o nich zbyt wielu opinii, więc może ktoś mógłby się wypowiedzieć? Widziałem jedną odpowiedź na forbocie o nich, ale to trochę za mało do podjęcia decyzji 😖

Link do komentarza
Share on other sites

Zaraz, moment. Zabierasz się za budowanie hexapoda i nie wiesz czy moment jest istotny? Stop. Nic nie kupuj -- cokolwiek kupisz, jest duża szansa, że nie to, czego potrzebujesz.

Usiądź, policz ile będzie twój hexapod ważył, jakie długie będzie miał poszczególne segmenty nóg i jakie siły tam będą działać. Jak policzysz, to się zastanów nad serwami. Nie zapomnij doliczyć masy samych serwomechanizmów, bo to będzie spora jej część.

Link do komentarza
Share on other sites

Wybacz, źle się wyraziłem- moment serwa MG995 jest spokojnie wystarczający, stąd nie wiem, czy zwiększenie go miałoby jakiś sens. Chodziło mi bardziej o kwestię jakości, bo zastanawiam się, czy różnica jest warta dopłaty

Link do komentarza
Share on other sites

Nie bardzo potrafię sobie wyobrazić jakiej odpowiedzi tutaj oczekujesz...

Mam tylko jeden komentarz do podlinkowanej recenzji -- jeśli on testował ten overshoot serwa na nieobciążonym, to niekoniecznie znaczy, że na obciążonym będzie tak samo. Overshoot zależy od wyregulowania kontrolera PID w serwie, a ten zależy bardzo mocno od tego, co do serwa jest przyczepione. Z drugiej strony, jak dasz tam coś z dużą inercją, to raczej to zwiększy rozrzut, a nie zmniejszy.

Na problemy z urywającymi się kabelkami jest prosty sposób w postaci hotglue -- polecam, szczególnie jeśli serwo jest zamontowane tak, że samo się porusza względem kabla.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.