Skocz do zawartości

Problem z wgraniem programu do STM32F411E Discovery


mike402

Pomocna odpowiedź

Witam,

zostałem ostatnio posiadaczem wspomnianej w temacie płytki. Początkowe demo, oczywiście działało, później próbowałem wgrać własny program zgodnie z tutorialem. Demo działać przestało ale nowy program nie mrugał diodą. Próbowałem w Eclipsie i Keilu, wszystko się ładnie kompiluje, przy ładowaniu do mikrokontrolera nie wyrzuca błędu, powinno być dobrze a diody nie świecą. Próbowałem różnych prostych programów z tutoriali jak i przykładów od producenta i nic. Spróbowałem też na innym komputerze i sytuacja jest taka sama. ST-Link Utility widzi płytkę, jak zrobiłem full chip erase to stan pamięci się adekwatnie zmienił. Zaktualizowałem sterowniki i próbowałem przeinstalowywać wszystko, bez skutku. Co może być przyczyną takiej sytuacji? Szukałem w internecie od kilku dni i nic sensownego nie udało mi się znaleźć.

Nie bardzo wiem jakie informacje mogą się przydać więc jestem otwarty na instrukcje i pytania.

Link do komentarza
Share on other sites

mike402, a może zwyczajnie programy, które wgrywasz są błędne? Znajdź najlepiej kod dema, które dostarczane jest od producenta na płytce. Jak po wgraniu będzie działało, to wykluczysz problemy samego programowania.

Link do komentarza
Share on other sites

Dokładnie tak zrobiłem. 🙂 Jak pisałem wyżej próbowałem przykładów producenta, w tym dema. Dlatego szukałem przyczyny wszędzie indziej. Wczoraj znajomy pochwalił mi się, że jemu działa bez problemu (Discovery F0) więc poprosiłem żeby zrobił jakiegoś prostego hexa pod moją płytkę i zadziałało. Potem wysłał mi maina i też poszło bez problemu więc masz rację Treker problem leżał w programie. Zastanawia mnie tylko dlaczego demo nie działało.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.