Skocz do zawartości

Wybór kursu


piotrino

Pomocna odpowiedź

Witam. Mam prośbę do was o opinię w jednym temacie. Zacznę od początku. Mam 40lat. Z zawodu technik informatyk. Obecnie nie pracuję w zawodzie . Interesuję się hobbystycznie elektroniką( arduino, programowanie itp..), elektryką. Ze względu na brak możliwości u mnie z pracą w informatyce( z niezależnych ode mnie powodów) chcę się przekwalifikować a przy okazji połączyć hobby z pracą w przyszłości:) U mnie w miejscowości w Centrum Kształcenia Zawodowego są organizowane kursy dwu semestralne zakonczone egzaminem zawodowym. Nauka trwa rok. W tym praktyki. (3 x tydzien) co tydzień dla kursów kwalifikacyjnych:

E. 07 - Montaż i konserwacja maszyn i urządzeń elektrycznych;

E. 08 - Montaż i konserwacja instalacji elektrycznych;

E. 05 - Montaż układów i urządzeń elektronicznych;

E. 06 - Wykonywanie instalacji urządzeń elektronicznych. 

I tu mam trochę mętlik w głowie, co wybrać... Gdzie jest łatwiej o pracę czy w elektronice czy elektryce...? Ciągnie mnie tu i tam. Skłaniam się ku E.08 (ze względów praktycznych) , choć ciągnie mnie też do elektroniki.... Co sądzicie o tym? Jakie jest wasze zdanie na ten temat? I jak jest z pracą w w.w kierunkach po zakończeniu tych kursow.......?

Link do komentarza
Share on other sites

Wydaje mi się, że w elektryce jest trochę łatwiej znaleźć pracę, zwłaszcza jeśli nie jesteś specjalistą - w szczególności na budowie potrzebni są ludzie z tego typu umiejętnościami. Elektronika jest za to chyba lepiej płatna, ale ciężko się "zahaczyć" w mniejszych miejscowościach - chociaż i to pewnie zależy. Najlepiej po prostu przejrzeć lokalne oferty pracy i wybrać opcję, która najlepiej pokryje zapotrzebowanie na rynku.. Przez rok raczej się drastycznie nie zmieni. Sugeruję za to dużo działać w temacie poza kursem, bo żaden kurs, ani nawet żadne studia nie dadzą Ci tyle, ile samodzielna praca. Zwłaszcza podparta pasją.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.