Skocz do zawartości

Quadcopter na arduino nano


dee27

Pomocna odpowiedź

Witam

Buduje quadcopter na arduino nano ( 2 wersje ,1 na silniki dc a 2 na bezszczotkowe).nadajnik arduino pro mini i nrf24l01 odbiornik- nano,mup6050 nrf24l01 i do sterowania silnikami chciałem użyć mosfet irl540n.mowa o 1 na silniki dc,ogòlnie wszystko działa ale gdy dam gaz na maxa napięcie sterujące na pinach 3,5,6,9 odpowiedzialne za silniki rośnie na maxa a potem spada nawet o 3 v i pływa .i moje pytanie czy napięcie zczytane z potencjometròw nadajnika nie powinno na odbiorniki być stałe?czy coś źle kombinuje bo nie wiem o co chodzi a kombinuje jak moge nawet z l293d i mosfetami i cały czas tak samo.jak ogarne silniki dc- prototyp będe się brać za bezszczotkowe ale narazie utknełem.program wgrany to multiwii.jażeli moje pytanie czy problem jest prosty czy głupi to zaznaczam ze jestem początkujący i traktuje to jako zabawe

Link do komentarza
Share on other sites

Czym zasilasz całość podczas testów? Bo skoro napięcie spada gdy dajesz maksymalne obroty silników to może oznaczać, że źródło prądu z którego korzystasz ma zbyt małą wydajność.

Link do komentarza
Share on other sites

Też tak muślałem ale mam nadajnik i odbiornik podpięte pod usb zasilanie 2A

[ Dodano: 23-05-2016, 13:04 ]

Mam pytanko używałeś kiedyś multiwii? Bo chyba wiem o co chodzi.sprawdziłem w ez gui prace silnikòw i przy gaz na maxa pokazuje 1 silnik max stałe ,2 silnik spada o 100 pkt w dòł i tak trzyma a 3 i 4 widać po wykresach jak spadają i pływaja .acc mam skalibrowane i pokazuje tak jak ma wychyleń brak więc coś .... Nadajnik też w programie pokazuje tak jak powinno być?

Link do komentarza
Share on other sites

Używałem przez chwilę tylko, ale to może być problem z kodem bo nie powinno się tak dziać. Jeszcze jedno przychodzi mi do głowy, może masz źle podłączony odbiornik, tzn. podłączyłeś inny kanał zamiast gazu, ewentualnie masz jakiś mikser kanałów gdzieś po drodze, albo w aparaturze ustawiony albo w samym multiwii. Nie znam multiwii aż tak dobrze, trzeba poczekać aż ktoś bardziej obeznany z tym kontrolerem się wypowie.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Nadajnik robiłem sam a w programi ez gui pokazuje wszystki położenia pitch yaw roll throttle i wszystko jest ok tak jak wychylam gałki w nadajniku na odbiorniku jest ok .cos pewnie w kodzie jak pisałeś?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.