Skocz do zawartości

Kurs STM32 F4 - #10 - Obsługa SPI, wyświetlacz OLED


Pomocna odpowiedź

Cześć, w kursie przy sekcji o dołączaniu do biblioteki jest napisane:

Cytat

Zawartość inc przekopiujemy więc do folderu .../07_SPI_OLED/Inc, a zawartość src do folderu .../07_SPI_OLED/Src.

Problem w tym, że zaimportowany projekt nie zawiera tych folderów, są w folderach "wyżej". Nawet w zaprezentowanych sposobach dodawane są tylko dwa pliki (Fonts.c i SSD1331.c) do katalogu User

Z kolei w załączniku z paczką projektu już w folderach jest prawidłowo porozmieszczane.

Mógłby ktoś wyjaśnić dlaczego do Project Explorera są ładowane tylko podfoldery?

Link do komentarza
Share on other sites

Możliwe, że to jakiś problem wynikający z aktualizacji środowiska. Jakiś czas temu była aktualizacja, która trochę namieszała. Możliwe, że projekty z poprzedniej wersji z jakiegoś powodu są importowane błędnie. Udało Ci się rozwiązać ten problem, czy nie możesz uruchomić przykładów?

Link do komentarza
Share on other sites

Witam,

Mam taki problem, że po wgraniu kilka razy programu z Państwa kursu na płytkę wyświetlacz przestał mi działać. Zero reakcji na wyświetlaczu. Ktoś kiedyś spotkał się z takim problemem?

Edytowano przez marville
Post widoczny jako ukryty, nie wiem dlaczego.
Link do komentarza
Share on other sites

@marville witam na forum 🙂

Wgrywanie programu na płytkę nie powinno w żaden sposób wpłynąć na działanie wyświetlacza. Czy sprawdziłeś dla pewności wszystkie podłączenia, może przypadkiem coś przestało stykać. Nie przypominam sobie, aby ktokolwiek napotkał wcześniej na tego typu problem.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dnia 13.07.2016 o 14:43, gufim napisał:

Fajna kolejna częć ale szkoda że tak krótka i mam pytanie jak stworzyć i dołączyć dodatkowe pliki .c raz .h

 

Też chciałem się o to zapytać

Dnia 13.07.2016 o 18:44, JSt napisał:

gufim to właśnie jest częściowo opisane w artykule - jak dodać pliki bibliotek. Powinny być 2 pliki o takiej samej nazwie ale rozszerzeniach h i c czyli np biblioteka.h i biblioteka.c. Plik h to plik nagłówkowy (header), c to właściwe kody funkcji. W pliku c na początku piszesz #include "biblioteki.h",plik h dołączasz przez podobne #include "biblioteka.h"w głównym pliku (main.c) Pliki powinny się znajdować w odpowiednich folderach - pliki h w inc, pliki c w src. Dalej - co i w jakiej kolejności powinny zawierać biblioteki możesz zobaczyć otwierając kilka prostych bibliotek.

Dodałem plik LCD_h.h do folderu "inc" i jest widoczny w eclipsie, natomiast plik LCD_h.c jest w folderze "src" i eclipse go nie widzi. Robiłem cleaning i refresh i nadal go nie widać. Co muszę jeszcze zrobić?  Plik .c ma taki znaczek okna zamiast literki "c" więc zdecydowanie coś źle zrobiłem.

Plik_C.png

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć.
Mam pytanie czy da się w argumencie funkcji display_string zamiast podawać za argument na sztywno napis, można tam umieścić  jakąś zmienną która podczas trwania programu jest inna i będzie ona wyświetlana na ekranie (chodzi mi dokładnie o zmienną volatile uint16_t jest to zmienna która przechowuje informację o pozycji enkodera) , jeżeli tak to jak tego dokonać?

/* USER CODE BEGIN 2 */

ssd1331_init();

ssd1331_clear_screen(BLACK);

ssd1331_display_string(0, 0, "Hello World!", FONT_1608, GREEN);

 

/* USER CODE END 2 */

 

Dziękuję za pomoc !

Edytowano przez adisaf
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.