Skocz do zawartości

Autodesk wprowadził pierwsze zmiany w EAGLE


Komentator

Pomocna odpowiedź

html_mig_img
W lipcu informowałem o przejęciu EAGLE, który jest prawdopodobnie najpopularniejszym, wśród hobbystów, programem do rysowania schematów oraz projektowania PCB.Autodesk, który odpowiada od teraz za program, wprowadził właśnie pierwsze zmiany. Niosą one ze sobą nowe funkcje oraz licencje.

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

MrokTV, nie próbowałem, bo od zawsze byłem przyzwyczajony do GUI angielskiego. Możliwe, że język jest wykrywany na podstawie ustawień systemowych. Informacja o tej opcji znajduje się na stronie, gdzie zamawia się subskrypcję, więc racze jest to pewna informacja:

Link do komentarza
Share on other sites

No ja właśnie też na GUI angielskim ale dla ciekawości chciałem sprawdzić. Po języku systemowym nie wykrywa. Opcji w samym programie też nie znalazłem. Tak samo jak w plikach. Dlatego się pytam bo może niezbyt dokładnie szukałem. No chyba że opcje językowe dopiero się pojawią.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Link do wersji studenckiej prowadzi do wersji "free", robię coś źle czy "pełna wersja" to taki pic na wodę?

Poza tym to w jednym projekcie udało mi się "rozciągnąć" wymiary pcb do ~130x100 ale w innym te wymiary były już dużo mniejsze i program nie pozwalał położyć elementu na domyślnym wymiarze pcb. Ciekawe co się buguje, Windows czy Eagle 🤣

Link do komentarza
Share on other sites

Zakładasz konto autodesk student, ściagasz wersje free, logujesz się do programu za pomocą autodesk student i program uzyskuje licencje premium na 3 lata. U mnie działa.

Link do komentarza
Share on other sites

No i wychodzi na to, że po wielu, wielu latach (używałem Eagle od wersji 3. z czymś) przyjdzie porzucić ten program. Zastanawiam się na rzecz jakiego. Nie chcę pozostać na nowych warunkach ponieważ robię płytki tylko od święta. Eagle był programem tzw. środka. Nie całkiem amatorski i nie całkiem profesjonalny, jednak bardzo sensowny. Teraz dryfuje nie bardzo wiadomo gdzie, prawdopodobnie w stronę para-profesjonalizmu. Oby nie skończyło się przerostem formy nad treścią. Profesjonalne płytki i tak będą robione profesjonalnymi programami. No i co mają teraz robić tacy średniacy jak ja? Ech! Przyszedł duży, nafajdał i twierdzi, że teraz będzie pachniało.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.