Skocz do zawartości

Komputer jednopłytowy jako "centrum rozrywki"


Dregorio

Pomocna odpowiedź

Dnia 31.07.2016 o 11:10, BlackJack napisał:

Dla mnie istotny był jeszcze jeden atut. Czy da się na tym zainstalować WINDOWSa ? Niby miała być 10 dla PI, ale nie wiem czy projekt nie umarł. Bo jak mam wybulić, ok 1000zł na kompletny komputerek, to chcę móc na nim pracować, a nie tylko się pobawić. A na linuxie za dużo nie odpalę z tego co używam 🙁. EAGLE to trochę za mało.

Jak chcesz się tylko pobawić to PI ze względu na cenę najlepszy, jak chcesz coś więcej od tego, no to trzeba by szukać czegoś konkretnie pod twoje wymogi.

Cześć,

a nie brałeś pod uwagę "LattePanda". Np. taki model za niecałe 500 PLN:

https://botland.com.pl/lattepanda/7298-lattepanda-2gb-ram-32gb-eemc-intel-quad-core-wifi.html

Masz tu 4-ro rdzeniowy CPU Atom 1,8 GHz (zgodny z architekturą x86) 2GB RAM + ATmega32u4 i 20 pinów GPIO (jak z Arduino). Z WiFi i Bluetooth , ATmegę możesz programować z Windowsa przez port szeregowy (port szeregowy łączy Atoma z Atmegą).

Możesz sobie na tym zainstalować Windowsa (nawet 10).

Ja myślałem o tym SBC ze względu na kontroler "Kinect" Microsoftu, który można użyć jako skaner otoczenia 3D dla robota (API dla Kinecta wymaga Windowsa). Poza tym Kinect załatwia także sterowanie gestami robota, i to nie kilka najprostszych gestów (ale zestaw złożonych gestów). "Kinect" jest wyposażony w kamerę 3D, układ rozpoznawania twarzy i położenia szkieletu człowieka, oraz matrycę mikrofonów audio. Dlatego według mnie "LattePanda" jest kuszący jako główny kontroler robota (są nawet gotowe implementacje algorytmu SLAM dla Kinecta). No i teoretycznie mógłbyś na nim też popracować  (jeśli zasoby RAM i CPU Ci wystarczają)..

Pozdrawiam

 

 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.