Skocz do zawartości

[Zawody] Konferencja naukowa podczas ROBO~motion 2017


grip_rz

Pomocna odpowiedź

Drodzy zawodnicy,

rozpoczął się nowy rok akademicki i jak zawsze w tym czasie rozpoczynamy dla Was przygotowywanie kolejnej edycji zawodów ROBO~motion. Tym razem, w ramach zawodów, zastanawiamy nad zorganizowaniem konferencji naukowej dedykowanej Wam – konstruktorom robotów amatorskich. Często starając się o stypendia na uczelni możecie wpisywać sukcesy w zawodach robotów. Niestety nie zawsze jest to możliwe, a publikacja referatu lub plakatu na takiej konferencji to nie tylko wykazanie się swoim dorobkiem naukowym ale również możliwość uzyskania dodatkowych punktów do stypendium.

Chcielibyśmy rozpocząć dyskusję o tym, czy jesteście zainteresowani udziałem w takiej konferencji, która obejmowałaby:

- Wygłoszenie referatu lub publikację plakatu

- Opublikowanie artykułu

Jako że wiele osób brałoby udział w takim wydarzeniu po raz pierwszy, poniżej krótkie wyjaśnienie czym różni się referat od plakatu.

Referat

Uczestnik przygotowuje prezentację trwającą ok. 10 minut i wygłasza ją przed wszystkimi uczestnikami konferencji. Po prezentacji słuchacze mają możliwość zadawania pytań związanych z prezentowanym zagadnieniem. Przewidujemy, że czas na pytania oraz odpowiedzi wynosiłby ok. 5 minut.

Plakat

Uczestnik przygotowuje plakat (format A0 lub B1), który prezentuje wybrane zagadnienie. Znajdują się na nim najważniejsze rysunki techniczne oraz 2-3 akapity tekstu zawierające najważniejsze informacje. Podczas sesji plakatowej (czas trwania ok. 1 godz.) wszystkie plakaty są wywieszone w jednym pomieszczeniu na tablicach, a ich autorzy stoją przy nich. Pozostali uczestnicy mogą się z nimi zapoznawać i ewentualnie zadawać pytania.

Artykuł

Niezależnie, czy uczestnik zdecyduje się na prezentację swojego zagadnienia w formie referatu, czy plakatu ma możliwość przygotować artykuł naukowy na ten sam temat, który zostanie opublikowany w zbiorowej monografii lub czasopiśmie. Wszystkie artykuły będą recenzowane. Jeżeli recenzent będzie miał zastrzeżenia co do treści, to zwraca informację autorowi na temat tego, co należy w nim poprawić. Artykuł niestety wiąże się z dodatkową opłatą, która pokrywa koszty publikacji.

Tematyka konferencji dotyczyłaby robotyki amatorskiej. Możecie opisywać całe konstrukcje swoich robotów lub skupić się tylko na jednym zastosowanym w nich rozwiązaniu np. interesujący algorytm sterowania.

Chcielibyśmy zapytać, czy są wśród Was osoby zainteresowane uczestnictwem w takiej konferencji. Koszt udziału razem z publikacją artykułu wynosiłby 100-150zł, bo zakładamy, że znajdziemy sponsorów, którzy dofinansują tą akcję.

Jeżeli jesteście chętni, to napiszcie, czy chcielibyście, aby była ona zorganizowana w dzień zawodów (sobota) tuż przed ich rozpoczęciem (przed godziną 10) lub po ich zakończeniu (po godzinie 17), czy raczej w następnym dniu (w niedzielę) co wiązałoby się również z kosztami noclegu.

Pozdrawiamy

Zespół organizacyjny

ROBO~motion

Link do komentarza
Share on other sites

Ze swojej strony bardzo chętnie.

Najlepiej, jakby odbyła się następnego dnia. Poza plusami organizacyjnymi (mniejsze "upchnięcie" wszystkiego), byłaby to dobra okazja do integracji.

Link do komentarza
Share on other sites

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.