Skocz do zawartości

Nie działający już ATMEGA8535


grzechotek

Pomocna odpowiedź

Chciałem sobie przestawić na zewnętrzny oscylator i tym sposobem chyba się pozbyłem atmega8535.

Weszłem do FUSEBIT i w A987 ustawiałem 1010: crystal oscillator, slowly rising power.

I po tej operacji uC umarł, komp go nie wykrywa.

Wszystko sprawdziłem ze 100 razy i wszystkie połączenia i jest ok.

Dało by się jakoś to przestawić żeby ożył.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

A jak ustawisz znowu na wewnętrzny oscylator działa?

Jak ma ustawić na wewnętrzny oscylator, skoro komputer nawet nie wykrywa procesora?

Miałem identyczny problem (na m16), no może nie identyczny, ale podobny, nie wiedziałem nawet jak ustawiłem ten oscylator, próbowałem go ożywić drugim procesorem, rezonatorem, ale nic nie pomagało (stało się to w line followerze dzień czy dwa przed zawodami!), w końcu wlutowałem drugi procesor (z tym był problem, obudowa TQFP48, w dodatku przyklejona żywicą, aby podczas lutowania procesor nie przesuwał się), ale się udało.

Najlepsze rozwiązanie to wymiana procesora, ale najpierw poczytaj jak i spróbuj ożywić go drugim prockiem, można jeszcze zbudować programator równoległy, ale pewnie koszt będzie większy niż drugi procesor.

Link do komentarza
Share on other sites

A sorki, głupi pomysł.

A układ zestawiasz na płytce stykowej, czy jak?

Właśnie mam problem z takim jednym na płytce, i robie mu badanie multimetrem - okazało się, że przy nóżce masy nie było połączenia, cały układ nie działał.

Może u Ciebie jest to samo?

Link do komentarza
Share on other sites

A układ zestawiasz na płytce stykowej, czy jak?

Tak jest na płytce stykowej..

Właśnie mam problem z takim jednym na płytce, i robie mu badanie multimetrem - okazało się, że przy nóżce masy nie było połączenia, cały układ nie działał.

Wszystkie połączenia sprawdzałem już n razy... czyli pewnie nic z tego nie będzie.

Trzeba będzie kupić nowy...

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.