Skocz do zawartości

Atmega8 + LCD 2x8 + L293D czy ten układ jest poprawny


MyLifeBeLike

Pomocna odpowiedź

Witam to mój pierwszy post na tym forum czy może ktoś dla mnie sprawdzić poniższe dwa układy i napisać który jest poprawny do sterowania silnikiem 12V i wyświetlaczem za pomocą dwóch mikro przełączników S1 S2

Jeśli oba układy są złe proszę o pomoc co jest nie tak co muszę poprawić

Link do komentarza
Share on other sites

Tak na pierwszy rzut oka źle skonstruowany jest układ resetu. Pin resetu dajesz między rezystor i kondensator, z czego rezystor do VCC a kondensator do GND.

Ja np. nie stosuję kondensatora. Daję reset przez 10k do VCC i też śmiga 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Tak na pierwszy rzut oka źle skonstruowany jest układ resetu. Pin resetu dajesz między rezystor i kondensator, z czego rezystor do VCC a kondensator do GND.

Ja np. nie stosuję kondensatora. Daję reset przez 10k do VCC i też śmiga 🙂

Przecież układ resetu jest poprawny, rezystor do Vcc, nie przyjrzałeś się dobrze.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ten kondensator, który skreśliłeś, musi tam być bo on odfiltrowuje syfy z zasilania. Kondensator przy resecie jest raczej zbędny, dobrze go mieć, jeśli używa się jeszcze przycisku. BTW te przyciski, które są na dole, lepiej podłączyć do masy 😉 I avcc (zasilanie części analogowej) też podłączyć, i gnd (agnd) z prawej strony.

Link do komentarza
Share on other sites

Według mnie nie za bardzo dobry.

Chodziło mi o coś takiego:

Obrazek

rezolut czy ty nie widzisz, że kondensator, który tam jest jest równolegle do zasilania, więc je filtruje, rezystor jest prawidłowo podłączony do +5V, kondensator przy resecie nie jest do niczego potrzebny

Link do komentarza
Share on other sites

Trochę ciężko sprawdza się taki układ ponieważ nie masz poopisywanych wyprowadzeń poza numerami, więc trzeba by było sprawdzać z datasheetem wszystko. Czy zamierzasz programować procesor poza tym układem? Nie masz złącza do programowania.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.