Skocz do zawartości

Złącze obrotowe 360 stopni proste


rryba

Pomocna odpowiedź

Hej, witam wszystkich robotyków. bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu pewnego problemu , potrzebuje zrealizować połączenie obrotowe , które będzie w pełni swobodne, takie złącze jest użyte na przykład przy zamocowaniu ostatniej części (tej z wentylatorami) na filmiku poniżej do profilu aluminiowego:

.

Nie wiem jaki element może posłużyć w takim rozwiązaniu, z góry dziękuje za wszelką pomoc.

Link do komentarza
Share on other sites

Tak widziałem te rozwiązanie, jednak czy jest jakieś inne złączę mechaniczne ? Również jak na filmie potrzebuje połaczyć dwa profile aluminiowe w taki sam sposób. Profile o wymiarach 15x15 o grubości 1.5mm .

Link do komentarza
Share on other sites

To zmień te profile żeby pasowały do istniejących złącz albo wymyśl mocowanie tak, żeby złącza tam weszły. Przecież robiąc projekt opierasz się m.in. na tym co można kupić. Gdyby nie było w Castoramie profili zamkniętych 15x15 to szukałbyś po świecie czegoś takiego czy po prostu zmienił wymiar na akurat dostępne np. 18x18?

Zawsze możesz osadzić obok siebie na izolującym wałku kilka pierścieni z rurki mosiężnej i do tego szczotki (jak) od silnika komutatorowego. Coś takiego nie będzie płaskie jak te z Botlandu, ale spokojnie schowa się w kwadracie 15x15. Wałek może być od razu łożyskowaną osią obrotu. Masz tu na filmie trzy różne węzły: ten na dole - masywny, przenoszący obciążenie osiowe, następny wyżej dużo krótszy przenoszący nacisk promieniowo i to przy śmigiełkach. W którym miejscu złącza Botlandu Ci nie pasują? To drugie i trzecie nie muszą być chyba obrotowe 360°, wiec może wystarczy zrobić giętkie kabelki? A to na dole spokojnie zrobisz z któregoś z tych handlowych.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Chodzi mi o łączenie przy śmigiełkach, pokazane na zdjęciu. chodzi mi bardziej o realizację mechaniczną niż elektryczną, przewody nie muszą być poprowadzone przez wnętrze profilu w moim przypadku. Jeśli mówisz o tym połączeniu, to niestety nie mogę sobie zwizualizować jak w tym przypadku użyć slip ringa do połączenia obu profili.

Link do komentarza
Share on other sites

"..niestety nie mogę sobie zwizualizować.."

Nie wiem co powiedzieć, przykro mi. Problem wydaje się do rozwiązania kilkoma metodami. Złącze dyskowe na czole poziomej belki, wałek z pierścieniami ukryty w niej i po prostu giętkie kabelki bez żadnego złącza to trzy najbardziej oczywiste.

Link do komentarza
Share on other sites

Wałek w środku profilu niestety odpada,

Jeśli mógłbym prosić o wytłumaczenie jak widzisz zrealizowanie połączenia przy użyciu złącza ślizgowego byłbym bardzo wdzięczny ponieważ temat jest bardzo pilny.

Co do połączenia dyskowego niestety nie widzę nigdzie dostępnego i nie wiem czy znajdę je w odpowiednich rozmiarach.

Link do komentarza
Share on other sites

Ten element jest na tyle mały:

https://botland.com.pl/zlacza-slizgowe/7146-pierscien-slizgowy-8-przewodowy-2a-85mm.html

że wchodzi do wewnątrz profilu 15x15. Obcinasz mu "uszy", wklejasz do przewierconego, prostopadłościennego klocka z tworzywa tak, by został wycentrowany w osi profilu. Do części obrotowej doklejasz od czoła rurkę (stalową lub alu) przez którą przepuszczasz przewody. Na rurkę nakładasz dwa łożyska kulkowe na tyle małe, by weszły w profil. Dla nich też robisz plastikowe elementy centrujące. Cały zespół wsuwasz i wklejasz w profil a do rurki mocujesz prostopadłe ramię z wiatraczkami. Łożyska na zapas, bo nie wiemy, czy i jakie obciążenia może przenosić samo złącze. Dokumentacja jest zerowa, nie ma nawet producenta ani porządnego wymiarowania 🙁 Nie wiemy też jaki moment potrzebuje złącze do obrócenia 🙁 Już samo to może je zdyskwalifikować. Zostaje Ci kontakt ze sklepem lub zakup sztuki na próbę.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dziękuję za wytłumaczenie, nie powiem że metoda okazała sie troche skomplikowana ale jest to dobre rozwiązanie. Spróbuje znaleźć jeszcze przez kilka dnia prostsze rozwiązanie, może gotowy element.

Jeszcze raz dziękuje za zainteresowanie sie problemem. Jeśli coś jeszcze przyjdzie do głowy proszę śmiało pisać !

Link do komentarza
Share on other sites

Możesz cały ten zespół umieścić na zewnątrz, "obok" profilu, równolegle do niego, np. w szynie z małego ceownika alu żeby zachować osiowość. Dostęp wtedy do tego, serwis itp będzie o niebo łatwiejszy. Nie musisz wtedy robić klocków ustalających, złącze bezpośrednio przykleić żywicą do ceownika a zamiast łożysk tocznych dać rurce długą panewkę (łożysko ślizgowe) np. z teflonu lub poliamidu. Wtedy powstaje wymienny zespół np. przykręcany do głównego profilu. Jeśli jednak ramię z wiatraczkami nie musi się obracać dookoła a tylko np. ±90°, ja bym zrobił zwykłą oś ze szprychy rowerowej 2mm i giętkie kabelki w silikonie idące obok.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.