Skocz do zawartości

Jak zmierzyć przepływ prądu mając połączone 2 rezystory równolegle?


patryczek803

Pomocna odpowiedź

Witam, dopiero zaczynam przygode z elektroniką. Zącząłem oczywiśćie od kursu elektronika dla początkujących i ciekawi mnie czy mogę obliczyć przepływ prądu przy takim schemacie. Wiem jak go policzyć jednakże nie wiem jak użyc multimetra żeby odczytac pomiar. Chciałbym odczytać przepływ prądu z kązdego z osobna (bo chyba nie da się go zczytać razem skoro są połączone rownolegle) Załączam zdjęcie mojej płytki.

Link do komentarza
Share on other sites

patryczek803, oczywiście, że możesz! Możesz zmierzyć zarówno prąd całości, jak i na pojedynczym rezystorze. Zacznij od narysowania schematu tego układu (może być ręcznie na kartce lub w jakimś programie), to powinno Ci się rozjaśnić, gdzie można wetknąć miernik 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki wielkie za pomoc. Mógłbyś mi coś wyjaśnic? Mianowicie tutaj są dwa rezystory połączone równolegle i wszystko super. Natomiast tutaj jest napisane, że są one połączone równoległe, jednak dla mnie wygląda to jakby były one połączone szeregowo. Mógłbyś mi to jakoś rozjaśnić? Wiem, że to podstawy ale jakoś mam z tym problem siedze od 2 godzin.

Link do komentarza
Share on other sites

patryczek803, a udało się rozwiązać pierwszy problem z pomiarami?

W tym wypadku faktycznie zdjęcie może być mylące, ale jednak koniec końców wszystko powinno być dobrze. Spróbuj tak jak poprzednio prześledzić gdzie biegnie każdy sygnał i odtworzyć ręcznie schemat - wtedy całość powinna się rozjaśnić.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.