Skocz do zawartości

Jakie czujniki lini.


paradox91

Pomocna odpowiedź

Poszukaj w tematach o psotkach Sabre'a, smd dostępne w tme, niestety nie pamiętam nazwy i wykupiłem prawie wszystkie od nich 😃

ktir ileśtam chyba.

edit: KTIR0711S, przeglądnij tematy i poczytaj, godne polecenia.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Słyszałem że jeżeli działają na większej odległości niż zalecana to się robot gubi czy o prawda. Chodzi mi o to czy czasem robot negatywnie nie będzie reagował na wszelkie nierówności.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam. Sprawdz sobie uklad z tej strony: http://www.lynxmotion.com/Product.aspx?productID=57&CategoryID=8 Wedlug mnie bardzo interesujace rozwiazanie. Jako czujnik mozesz uzyc CNY70. Niestety plytke drukowana musisz zaprojektowac sam, lub zlecic jej wykonanie komus innemu. Pozdro

No tak, nie ma to jak podać link do bezużytecznego zdjęcia, oraz sugerować czujnik, o którym nie ma się zielonego pojęcia. Jeśli już chcesz o czymś napisać to sprawdź proszę wcześniej opinie innych osób o tym, jeśli sam wcześniej tego nie używałeś.

Link do komentarza
Share on other sites

Na stronie jest zamieszczony schemat oraz opis uklady, nie trzeba sie duzo wysilic zeby odszukac te informacje. Niedawno zbudowalem bardzo podobny czujnik i dziala wysmienicie... Tak poza tym to SABRE nie wiem o co Ci chodzi czlowieku 😐

Link do komentarza
Share on other sites

Tak poza tym to SABRE nie wiem o co Ci chodzi czlowieku 😐

A ja wiem. O to, że nikt do końca nie czyta postów w temacie. Dałem link (drugi post) do tematu gdzie Sabre wszystko opisał odnośnie czujników. Tylko, nie którym oczywiście się nie chce czytać. No bo niby po co?

Link do komentarza
Share on other sites

Na stronie jest zamieszczony schemat oraz opis uklady, nie trzeba sie duzo wysilic zeby odszukac te informacje. Niedawno zbudowalem bardzo podobny czujnik i dziala wysmienicie... Tak poza tym to SABRE nie wiem o co Ci chodzi czlowieku 😐

No tak, nie ma to jak urazić innego człowieka na forum 🙂 . Chodzi mi o to, że nie znasz lub nie miałeś styczności z CNY70 i jego wadami, ale oczywiście go polecasz.

P.S. Używaj proszę ogonków, każdego z nas obowiązują te same reguły poprawnej polskiej pisowni.

Link do komentarza
Share on other sites

Zajrzałem do tego PDFa przy tych czujnikach. Jest to bardzo prosta konstrukcja, oparta na czujnikach TCRT5000. Zamiast komparatorów użyte są bramki negujące (nie pamiętam ich nazwy, nie jestem w tym dobry). Zaprojektowanie takiej zabawki to jest pół godziny w eaglu.

Co do parametrów CNY70 to sprawiały mi one dosyć dużo problemów. Przy czterech czajnikach miały już taką rozbieżność że jak podpoiłem je do komparatora to na styk się łapały.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.