Skocz do zawartości

Nauka robotyki/elektroniki.


Misia13

Pomocna odpowiedź

nie ma czegoś takiego jak kurs robotyki/elektroniki. Do tego wszystkiego potrzebujesz szerokiej wiedzy o podzespołach, mikrokontrolwerów itd. Niczego nie nauczysz się przez noc... Radzę Ci zacząć od początku i uczyc sie systematycznie, wtedy nie będziesz miał problemów. Poczytaj to: https://www.forbot.pl/forum/topics20/jak-zrobic-robota-jestem-kompletnie-zielony-vt165.html i rób wszystko co pisze, krok po kroku... Nie ma co się nastawiać, ze wszystko musisz sie nauczyc w tydzien. tak się nie da. Ja zacząłem się interesować robotyką jakieś hmm. miesąc - dwa miesiące temu... Po dwóch tygodniach zrobiłem światłoluba i nadal się uczę... Może zaniedługo zacznę robić line followera, ale nie wszystko naraz. Sądzę, że pośpiech wszystko zniszczy.

Edit: Mihau mnie uprzedził.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Zna ktoś jeszcze jakieś kursy oprócz tych już wymienionych?? Co sądzicie, żeby zamiast światłoluba waldka zrobić światłolubkę Diodkę tzn. zamiast silników dać diody 😃 Jak zobaczy światło to świeci 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki:D Mam jeszcze pytanie na przyszłość: czy programowanie w C++ można wykorzystać do dziedziny elektroniki?? Pytam o C++ bo to umiem. Jak nie to będę kodzić w C 😋 Co sądzicie o książce "Wyprawa w świat elektronik(ośla łączka)"??

Link do komentarza
Share on other sites

Programowania obiektowego nie stosuje się raczej do programowania na systemy wbudowane - da się, ale to nieoptymalne rozwiązanie.

Na komputerze - jak najbardziej, sporo robotów jest sterowanych właśnie przez algorytmy z poziomu komputera PC.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja powiem szczerze że na początku mojej przygody z elektroniką przejrzałem "oślą łączkę" i rozjaśniła mi ona pogląd na niektóre sprawy, to znaczy zrozumiałem wiele praktycznych zastosowań elementów elektronicznych. Gorąco polecam.

Link do komentarza
Share on other sites

Ośla łączka fakt książkę tak ale nie kupuj elementów są bardzo drogie. A z samej książki sie troche nauczysz. Choć dla mnie to trochę za wolno idzie wole się uczyć większymi partiami materiału

[ Dodano: 21 Cze 09 06:30 ]

A misia jak chcesz możesz pisać na gg domnie jak czegoś nie rozumiesz. znajde chwilke czasu i wytłumaczę. Mam doświadczenie w tłumaczeniu dla połowy swojej klasy działanie elementów L i C ;]

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.