Skocz do zawartości

Kurs Raspberry Pi - #11 - filmy, slowmotion, timelapse


Pomocna odpowiedź

html_mig_img
Za nami pierwsze ćwiczenia z robienia zdjęć i przesyłania obrazu przez sieć. Oczywiście kamera wpięta do Raspberry Pi ma znacznie więcej możliwości.Tym razem sprawdzimy jak malinka radzi sobie z nagrywaniem filmów: zwykłych, poklatkowych oraz w zwolnionym tempie.

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Witam, czy mogę podpiąć moje słuchawki hyperx cloud 1 pod RPi żeby korzystac z mikrofonu i słuchawek? Mam w zestawie adapter z 2 wejść (mikro+słuchawki) na 1 wyjście. Zależy mi na tym żeby dzialal mikrofon i sluchawki razem.

Link do komentarza
Share on other sites

kurs ciekawy, kiedy można się spodziewać następnej części ? Ja już na tyle zmodyfikowałem swoja malinę, że jest totalnie bez przewodowa i wytrzymuje 10h ciągłej pracy. Nie mogę się doczekać kiedy zabawa naprawdę się zacznie.

Link do komentarza
Share on other sites

Inari, BastianS88, wszystkie kursy publikujemy na przemian, aby każdy miał coś dla siebie. Jutro publikacja kursu FPGA i kolejny w kolejce będzie odcinek kursu RPi. Przypominam, że teraz pojawiły się dwa odcinki kursu malinki w ciagu jednego tygodnia 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Inari, BastianS88, wszystkie kursy publikujemy na przemian, aby każdy miał coś dla siebie. Jutro publikacja kursu FPGA i kolejny w kolejce będzie odcinek kursu RPi. Przypominam, że teraz pojawiły się dwa odcinki kursu malinki w ciagu jednego tygodnia 😉

malinka ma taki potencjał, że nam jest mało i nie możemy się doczekać 😃

Link do komentarza
Share on other sites

9 minut temu, Inari napisał:

Jak dokładniej działa nazywanie pliku? w "image%04d.jpg " co oznacza %04 ?

Format zapisu "%04d" oznacza miejsce, w które ma być wstawiony numer robionego zdjęcia w formie 4 cyfrowej liczby z zerami (0) wiodącymi (czyli zamiast 1.jpg otrzymasz 0001.jpg). Jeśli jako format nazwy pliku wstawisz "%06d" to wynik zawsze będzie liczbą składającą się z 6 cyfr typu "000001.jpg". Jeśli usuniesz z formatu zero to liczby nie będę formatowane tak, aby zawsze zajmować określoną liczbę znaków. Można jeszcze dodać informacje na temat daty i godziny zrobienia zdjęcia itd. Powiedz, co dokładnie chciałbyś uzyskać to łatwiej będzie pomóc.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

47 minut temu, Treker napisał:

Format zapisu "%04d" oznacza miejsce, w które ma być wstawiony numer robionego zdjęcia w formie 4 cyfrowej liczby z zerami (0) wiodącymi (czyli zamiast 1.jpg otrzymasz 0001.jpg). Jeśli jako format nazwy pliku wstawisz "%06d" to wynik zawsze będzie liczbą składającą się z 6 cyfr typu "000001.jpg". Jeśli usuniesz z formatu zero to liczby nie będę formatowane tak, aby zawsze zajmować określoną liczbę znaków. Można jeszcze dodać informacje na temat daty i godziny zrobienia zdjęcia itd. Powiedz, co dokładnie chciałbyś uzyskać to łatwiej będzie pomóc.

Dzięki za wyjaśnienie 🙂 już wszystko jest jasne.

Edytowano przez Treker
Poprawiłem formatowanie.
Link do komentarza
Share on other sites

Hej,

zaczynam część #11 kursu i mam mały problem. Po wpisaniu komendy do nagrywania filmu (raspivid -n -w 1920 -h 1080 -cd MJPEG -o test.mpg) moja malinka umiera. Totalnie się zacina. Po sprawdzeniu przez VNC viewera nie da się nic zrobić. Wyświetla się, albo pulpit i brak możliwości poruszania kursorem, albo zablokowany podgląd z kamerki, jeśli nie dodaje "-n" do polecenia. Wszystkie inne funkcje z podglądem i robieniem zdjęć (motion i raspistill) działają wcześniej, a po komendzie raspvid Pi umiera 😞

Po "nagraniu filmiku" w niższej rezolucji (640x480), nie da się odtworzyć filmiku (odtwarzacz VLC wariuje). Zmiana kodeka też nie przynosi rezultatu 😞 

Jakieś rady?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.