Skocz do zawartości

Pomoc przy wyborze czujnika "przecięcia lini"

klaudiusz

Pomocna odpowiedź

Witam,
Mam problem z dobraniem odpowiedniego czujnika do projektu "Licznika osób", chodzi o urządzenie montowane na futrynie drzwi. Które zlicz ile osób weszło i wyszło z pomieszczenia, a wszystkie dane wysyła do innego arduino które prowadzi gromadzi, analizuje i zajmuje się wysyłaniem tych danych na stronę internetową. Z założenia chciałbym aby było to jedno urządzenie co pozwoliło by zminimalizować koszty i przede wszystkim ułatwić obsługę całego systemu, bo na tym aby urządzenie zliczające było bezobsługowe zależy mi najbardziej.

Zbudowałem prototyp na podstawie ultradźwiękowego czujnika odległości, ale takie rozwiązanie ma wiele wad gdyż czujnik ma stosunkowo duży zasięg i łapie osoby które tylko przeszły obok drzwi. I oczywiście potrafi tylko zliczać osoby które weszły a te które wychodzą są traktowane tak samo i dodawane do całej puli osób wchodzących.

Może znacie czujniki które lepiej by się tu sprawdziły. Myślałem nad zastosowaniem tego ale o to wmusza konieczność montażu dwóch urządzeń i to dość precyzyjnie co komplikuje obsługę całego systemu.

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.