Skocz do zawartości

Świerze Arduino Uno R3 problem z wgraniem testowego programu.


boloasasyn

Pomocna odpowiedź

Witam

Jako, że chciałem zacząć zabawę, zakupiłem starter itp. Pierwsze co to wgranie prostego programu blink zapropowanego przez jakiś poradnik. Oczywiście błąd którego nie jestem wstanie rozszyfrować, jak znależć podpowiedzi co zrobić, przynajmniej do tego czasu. UNO R3 to klon, ale, że tak powiem kompatybilny z oryginalnym.

Arduino:1.8.1 (Windows 7), Płytka:"Arduino/Genuino Uno"

Szkic używa 928 bajtów (2%) pamięci programu. Maksimum to 32256 bajtów.
Zmienne globalne używają 9 bajtów (0%) pamięci dynamicznej, pozostawiając 2039 bajtów dla zmiennych lokalnych. Maksimum to 2048 bajtów.
C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\tools\avr/bin/avrdude -CC:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\tools\avr/etc/avrdude.conf -v -patmega328p -carduino -PCOM1 -b115200 -D -Uflash:w:C:\Users\justa\AppData\Local\Temp\arduino_build_780011/Blink.ino.hex:i 

avrdude: Version 6.3, compiled on Dec 16 2016 at 13:33:19
        Copyright (c) 2000-2005 Brian Dean, http://www.bdmicro.com/
        Copyright (c) 2007-2014 Joerg Wunsch

        System wide configuration file is "C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\tools\avr/etc/avrdude.conf"

        Using Port                    : COM1
        Using Programmer              : arduino
        Overriding Baud Rate          : 115200
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 1 of 10: not in sync: resp=0x08
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 2 of 10: not in sync: resp=0x08
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 3 of 10: not in sync: resp=0x08
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 4 of 10: not in sync: resp=0x08
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 5 of 10: not in sync: resp=0x08
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 6 of 10: not in sync: resp=0x08
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 7 of 10: not in sync: resp=0x08
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 8 of 10: not in sync: resp=0x08
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 9 of 10: not in sync: resp=0x08
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 10 of 10: not in sync: resp=0x08

avrdude done.  Thank you.

Problem z wgrywaniem na płytkę. Sprawdź http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#upload w poszukiwaniu sugestii.

Ten raport powinien zawierać więcej informacji jeśli w 
File -> Preferencje zostanie włączona opcja "Pokaż
szczegółowe informacje podczas kompilacji"

Czy jest ktoś wstanie doradzić co się dzieje? I powiedzieć, że dwudniowa płytka jest sprawna.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Szukalem w googlach. Kod jest dlugi, nie wiem ktora fraza jest szczegolowa. Z tego co znalazlem to rozwiazania nie bylo. Jesli sa raz w tygodniu, a przy nich nie ma odpowiedzi to niewiele mi pomoze. Najwyzej rano po pracy.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Czy ty od nas oczekujesz przewidywania przyszłości i wróżenia z fusów?

Jak chcesz coś więcej niż gdybanie, to napisz więcej. Ten błąd oznacza, że avrdude nie mógł się skomunikować z twoim arduino. Dlaczego? Kto wie. Może zapomniałeś je podłączyć, może użyłeś kabla, który nie ma linii danych a tylko zasilanie, może nie zainstalowałeś sterowników, może masz zepsuty port USB, może masz wirusa w systemie, może spaliłeś swoje arduino albo kupiłeś już zepsute, może podłączyłeś coś do niego co zakłóca komunikację, może jeszcze coś innego. Nie wiemy, bo wiemy tylko to, co nam napisałeś: "nie działa mi".

Oczekujesz, że przyjedziemy do twojego domu i sprawdzimy co robisz źle, czy napiszesz nam może jakieś szczegóły, po których będziemy mogli powiedzieć co jest nie tak?

A najlepiej, to zapytaj sprzedawcę, od którego to kupiłeś -- w końcu zapłaciłeś mu też za wsparcie.

Link do komentarza
Share on other sites

Czy ty od nas oczekujesz przewidywania przyszłości i wróżenia z fusów?

Jak chcesz coś więcej niż gdybanie, to napisz więcej. Ten błąd oznacza, że avrdude nie mógł się skomunikować z twoim arduino. Dlaczego? Kto wie. Może zapomniałeś je podłączyć, może użyłeś kabla, który nie ma linii danych a tylko zasilanie, może nie zainstalowałeś sterowników, może masz zepsuty port USB, może masz wirusa w systemie, może spaliłeś swoje arduino albo kupiłeś już zepsute, może podłączyłeś coś do niego co zakłóca komunikację, może jeszcze coś innego. Nie wiemy, bo wiemy tylko to, co nam napisałeś: "nie działa mi".

Oczekujesz, że przyjedziemy do twojego domu i sprawdzimy co robisz źle, czy napiszesz nam może jakieś szczegóły, po których będziemy mogli powiedzieć co jest nie tak?

A najlepiej, to zapytaj sprzedawcę, od którego to kupiłeś -- w końcu zapłaciłeś mu też za wsparcie.

Nie zapomniałem poodłączyć, użyłem kabla który jest w zestawie, sterowniki zainstalowane, USB sprawne, nie podłączyłem nic do niego. Jeszcze jakieś specyficzne pytania? Czytałem nie jesen kurs i oglądałem rożne nauki na YT, nie myśl, że przyleciałem od razu szukać pomocy na forum. Nie ja pisze, że są tematy z rozwiązaniami skoro nie wiadomo nawet co jest grane z klonem.

Jest podlączone i ma przypisane COM29, przy drzewku w menadżerze port szeregowy COm1 i taki mam tylko i wyłącznie w programie do wyboru.

Link do komentarza
Share on other sites

boloasasyn, popatrz na ten fragment logów:

C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\tools\avr/bin/avrdude -CC:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\tools\avr/etc/avrdude.conf -v -patmega328p -carduino -PCOM1 -b115200 -D -Uflash:w:C:\Users\justa\AppData\Local\Temp\arduino_build_780011/Blink.ino.hex:i

Używasz COM1, co raczej jest nietypowe dla podłączenia przez USB.

Link do komentarza
Share on other sites

Sterowniki sie instaluja poprawnie, zmiana usb nic nie pomogla co bylo oczywiste. Przeinstalowalem do krotszej lokalizacji program, to tez mu nie pomoglo.

Arduino jest sprawne, coś się dzieje z portami. W programie nie mogę wybrać portu przypisanego do arduino tylko ten który ma "port komunikacyjny" COM1, przy zmienianiu portów UNO w programie pokazywało się port COMx Arduino, ale przy tym również był ten sam problem z wgrywaniem. Nie wiem co jest nie halo, czemu jedno jest zależne od drugiego?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.