Skocz do zawartości

Naprawa słuchawek


sofnir

Pomocna odpowiedź

Hej, kilka miesięcy temu naprawiłem sobie słuchawki (tzn. wymieniłem jacka). Jakiś czas temu coś się zepsuło i słuchawki na jednym uchu grały głośniej, a na drugim ciszej. Odlutowałem kabelki od jacka, odciąłem kabel i znowu chciałem przylutować. Tutaj pojawił się problem, zamieszczę rysunek:

Masę przylutowałem do masy. Następnie sobie podpiąłem słuchawki, puściłem muzyczke i próbowałem stykać kabelki żeby zobaczyć co się dzieje. W momencie kiedy przykładam kabelek niebieski lub czerwony do elementu nr 1 (rys.) to nic się nie dzieje, natomiast kiedy przykładam do nr 2 niebieski lub czerwony kabelek to słuchawki grają na lewe lub prawe ucho, z tym że na prawe ucho ciszej, a na lewe głośniej. Jeśli przyłożę obydwa kabelki jednocześnie to muzyka też gra na lewe i prawe ucho jednocześnie, tylko że na lewe głośniej.

Ma ktoś jakiś pomysł czym to może być spowodowane? 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Uszkodzonymi kabelkami, ich połączeniami po stronie słuchawek, albo samymi słuchawkami.

Dodatkowo brak sygnału na pierwszym styku może sygnalizować, że ta wtyczka nie pasuje do twojego gniazdka, gniazdko źle z nią kontaktuje, albo udało ci się upalić jeden kanał stereo w tym do czego to podłączasz.

Na marginesie, jaki to ma związek z robotyką? Wydaje mi się, że więcej ludzi będzie znało odpowiedzi na twoje pytania na forum dedykowanym ogólnie elektronice albo wręcz elektronice audio.

Link do komentarza
Share on other sites

Uszkodzonymi kabelkami, ich połączeniami po stronie słuchawek, albo samymi słuchawkami.

Dodatkowo brak sygnału na pierwszym styku może sygnalizować, że ta wtyczka nie pasuje do twojego gniazdka, gniazdko źle z nią kontaktuje, albo udało ci się upalić jeden kanał stereo w tym do czego to podłączasz.

Na marginesie, jaki to ma związek z robotyką? Wydaje mi się, że więcej ludzi będzie znało odpowiedzi na twoje pytania na forum dedykowanym ogólnie elektronice albo wręcz elektronice audio.

Czyli słuchawki do wywalenia? Może faktycznie napiszę na jakimś innym forum sorki 🙂 Ale muszę wpierw jakiegoś poszukać.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.