Skocz do zawartości

Pożegnanie z elektroniką. Kontroler do PC.

Kapat

Pomocna odpowiedź

Witam!

Koledzy, tytuł nie jest chwytem przyciągającym uwagę. Minął już jakiś czas, odkąd dokładam wszelkich starań, żeby ogarnąć temat mikro kontrolerów albo elektroniki w ogóle. Niestety za późno się za to zabrałem albo jestem zbyt tępy 😅 Nie ogarniam tego wszystkiego. Jestem w stanie podłączyć kabelki do Arduino ale już problemy dotyczące programowania albo rozwiązania problemu nieopisanego w tutorialu sprawiają mi zbyt duży kłopot. Dam sobie spokój. Nie każdy może wszystko 😅

Zostało mi sporo sprzętu i chciałbym z niego zrobić użytek. Stąd druga część tematu.

Pracuję z młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie. Szczytem marzeń dla chłopców jest prowadzenie samochodu (co w realu jest niemożliwe). Kilka lat temu zrobiłem im symulator ale z racji tego, że był tandetny rozleciał się ze starości.

Tym razem chciałbym zrobić to porządnie. Zbudowałem już kokpit ciężarówki. Mam kierownicę, rzutnik itp...

Bardzo Was proszę o ostatnie rady, których oczywiście nie potrafię przeskoczyć.

1. Chciałbym zrobić z 15 przełączników, które komputer będzie widział jako joystick USB.

Nie potrzebuję żadnych potencjometrów. Tylko przełączniki które umieszczę w kokpicie a którymi będzie się włączało np. światła.

Przekopałem sieć naszą i hamerykańską i albo trzeba ingerować w "środek kontrolera" albo używać jakiś programów pod Javę. Tutoriale nie zakładają jednak, że mogą wystąpić błędy których nie potrafię obejść. Próbowałem starej metody hakowania klawiatury komputerowej ale zdarcie lakieru pokrywającego luty i wlutowanie tylu malutkich kabelków mnie pokonało.

Znalazłem w sieci rozwiązania dla pasjonatów FS2004.

2. Czy da się takie coś kupić u nas? Niestety muszę bulić z własnej kasy więc trochę to drogo. http://www.desktopaviator.com/Products/Model_2230/index.htm

Przecież to ze spokojem zrobisz za pomocą Pro Micro za $2 -- będzie widoczne jako gamepad. Jest nawet przykładowy program: https://github.com/NicoHood/HID/blob/master/examples/Gamepad/Gamepad.ino

Może być też widoczne jako klawiatura, myszka, albo dowolne inne urządzenie jakie zaprogramujesz.

Oczywiście wymaga to trochę uwagi żeby zaprogramować debouncing do tych przycisków i wysyłanie odpowiednich zdarzeń, ale bez przesady.

Mam chińskie Arduino Nano niestety nie jestem w stanie ogarnąć tego, co podałeś 😳

W programie Arduino wywala mi same problemy. Począwszy od "błąd kompilacji dla płytki ..." Próbowałem wszystkie. Później wyskakiwały błędy z jakąś pamięcią nie udało się wgrać kodu. A żeby było śmieszniej to nie mam pojęcia o tym debouncingu 😳

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.