Skocz do zawartości

Dobór podzespołów do komunikacji bezprzewodowej


kozy91

Pomocna odpowiedź

Witam,
potrzebuję wykonać proste urządzenie do komunikacji bezprzewodowej. Docelowo ma być to małe pudełko do którego będziemy przykładać telefon lub tagi NFC (coś w rodzaju płatności bezprzewodowych). Następnie urządzenie będzie podłączone do komputera (za pomocą USB) i będą przesyłane dane do/z komputera. Może opisze 2 skrajne przypadki:

- full online - na baize tagów NFC, przykładamy tag NFC do urządzenia, zczytujemy identyfikatora i reszta działania odbywa się po przez wystawione API w sieci

- full offline - na bazie bluetooth 4, przykładamy do urządzania telefon (ważne tutaj jest że telefon musi być blisko urządzenia) i wymiana danych odbywa się pomiędzy urządzeniem a telefonem

Po pierwsze mam kilka pytań:

1. Czy przez NFC można przesyłać dane (np. do/z smartphona)? Czy to tylko można odczytać identyfikator?

2. Czy bluetooth 4 umożliwia nam kontrolę odległości? Tak jak wyżej napisałem zależy mi na tym aby działanie bluetooth było możliwe przy małych odległościach?

3. Czy użytkownik musi parować się z urządzeniem (przez bluetooth), aby wysłać dane?

Chciałbym stworzyć takiego iBeacona, który pozwoli mi obsłużyć przesył danych (tryb full offline). Chodzi mi o coś takiego jak:

- http://estimote.com/

- https://huntlyapp.com/

Moje pytanie to po pierwsze czy to jest możliwe na dzień dzisiejszy? A po drugie jakich podzespoły do tego zadania polecacie? Dodam, że jestem trochę noga z elektroniki (bardziej specjalizuje się w aplikacjach). Obecnie mam na stanie Arduino Leonardo oraz Banana Pro i dobrze by było jakby komponenty był kompatybilne z tymi urządzeniami.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.