Skocz do zawartości

IS Prog


mozart2008

Pomocna odpowiedź

Zależy jakie działanie chcesz sygnalizować. Bo ja tylko czy jest wpięty czy nie, to wystarczy dać diodę i rezystor pomiędzy plus zasilania a masę. Ale ja chcesz sygnalizować transmisje danych, to możesz spróbować umieścić diodę do którejś z lini danych i może będzie ona migać podczas przesyłu programu.

Link do komentarza
Share on other sites

Zrobiłem.Ale nic nie działa.Podłączyłem diodę nic nie świeci , a w ponyprog2000 wyskakuje mi błąd.Device missing or unknow device (-24).Bez diody dzieje się to samo. Programator sprawdziłem elementy są dobrze podłączone , a ścieżki są dobre.Od czego może mi wyskakiwać taki błąd?

[ Dodano: 08 Lip 09 07:25 ]

A i chciałem jeszcze powiedzieć że ten programator podłączam do portu com bez zasilania bo słyszałem że port com zasila komputer.

[ Dodano: 08 Lip 09 07:30 ]

A i jeszcze jedno zapomniałem napisać że chce zaprogramować attiny2313.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Na moje oko +5V powinno wynosić +5V 😅

5V w tym programatorze jest wymagane z oddzielnego źródła, wystarczyło rozejrzeć się po stronce gdzie jest opis tego programatora.

Link do komentarza
Share on other sites

A jak skalibrować ponyprog?

[ Dodano: 09 Lip 09 10:12 ]

Program jest chyba dobrze skalibrowany. Calibration pokazuje OK.Czy do tego programatora mogę podłączyć napięcie 6V i nic się niestanie?

Link do komentarza
Share on other sites

Zrób wszystko tak jak jest na tamtej stronie, nie wydziwiaj, podłącz stabilizowane 5V, możesz je wziąć nawet z komputera (USB, wtyczka Molex, a nawet port PS2!), skonfiguruj wszystko poprawnie, zrób programator tak jak tam jest, zrób przystawkę z prockiem tak jak tam jest i nie będzie problemu.

Link do komentarza
Share on other sites

Anonim
Ten temat został zamknięty.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.