Skocz do zawartości

Jak utworzyć sygnał pwm w sposób programowy na analogowych pinach i innych.

wsza12345

Pomocna odpowiedź

Kurs przeczytałem cały i cały czas się nim wspomagam i do niego wracam. Pisząc "w sposób analogowy" miałem na myśli napisać ręcznie funkcję z odpowienim czasem delay na piny analogowe bo AnalogWrite ze zmienna nie podejdzie do tych pinów. Chyba, że się mylę?

Jednak po testach ten mój pomysł nie wypali bo nawet przy bardzo małych opóźnieniach widać miganie diody zamiast płynnego świecenia. Może jakiś kondensator ustabilizowałby ich świecenie? Lub inne pomysły? Potrzebuje aż 17 pinów PWM

Najłatwiej będzie ci zdobyć moduł z czipem PCA9685 (są sprzedawane często jako "16-kanałowy sterownik serw"). Ten czip to nic innego, jak generator sygnału PWM. Przez I2C mówisz mu jaka ma być częstotliwość i który kanał ma mieć jakie wypełnienie i zapominasz o sprawie do czasu, aż nie musisz ich zmienić. Czip sam zajmie się generowaniem właściwego sygnału. Do tego jest to sterownik LED-ów, więc potrafi dać znacznie większy prąd niż nóżki Arduino. Jeden taki czip daje ci 16 kanałów, ale da się ich podłączyć do 64 na raz, więc nie powinno być problemów.

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Wracam do tematu sterownika schodowego, Kupiłem moduł 16 kanałowy pca9685.

Podłączyłem do uno, znalazłem biblioteki do serwa, wszystko działa.

Jednak, nie wiem w jaki sposób, napisać program już pod konkretnie ledy.

Wiem, jak zrobić stopniowe gaszenie rozjasnianie jednak nie wiem w jaki sposób nazywać poszczególne piny /pary pinów z midułu 1-16 w programie? Oraz w jaki sposób rozpoczynać komunikację uno-pca9685?

Może macie jakiś program żebym mógł się wzorowac na nim? Bo w sieci jedyne co znajduje to wykorzystanie tego modułu do serw.

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.