Skocz do zawartości

DOBÓR ZASILANIA DO MANIPULATORA


spwr

Pomocna odpowiedź

Witam! Mój manipulator bedzie posiadał 6 serwomech. (3 micro SG90 i 3 Redox L360 standard). I zupełnie nie wiem jaki dac zasilacz zeby to zadziałało. Mam jeden ale nie wiem czy da rade. Zamieszczam zdjecie poniżej. Druga sprawa dotyczy przetwornic, jakie kupić? Mozecie wyslac jakies konkretne i czy jak mam w projekcie dwa typy serw to bede potrzebowal dwie przetwornice? Pozdrawiam.

__________

Komentarz dodany przez: Treker

Link do komentarza
Share on other sites

My też nie wiemy. Zmierz jaki pobór prądu mają te serwa przy obciążeniu, jakie zakładasz, to będziesz wiedzieć. Zasilacz, który pokazałeś jest na 12V -- większość serw jakie znam działa z napięciem 4.8-6V, więc albo potrzebujesz taki zasilacz, albo musisz się bawić w obniżanie napięcia buck converterem (raczej nie używaj regulatora liniowego). Jeśli te dwa typy serw działają z tym samym napięciem, to wystarczy jedno źródło zasilania.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam! Mój manipulator bedzie posiadał 6 serwomech. (3 micro SG90 i 3 Redox L360 standard). I zupełnie nie wiem jaki dac zasilacz zeby to zadziałało. Mam jeden ale nie wiem czy da rade.

Do testów na jałowo, bez blokady i obciążenia zbyt dużego to może nawet uda Ci się to zasilić. Przy 12V 1200mA to jest ok. 2,8A przy 5V (możesz obydwa rodzaje serwa zasilić z 5V).

Serwa micro to ok. 100mA max w czasie pracy (550mA w blokadzie), a serwa standard to ok.200mA max w czasie pracy (1000mA w blokadzie).

Wychodzi ok. 1A w czasie pracy wszystkich (no i jeszcze straty samej przetwornicy dolicz). Gorzej jeśli coś się zblokuje: wystarczą dwa zblokowane serwa standard na te 6 i jesteś na górnym limicie zasilacza....

W tej sytuacji (pomimo, że taka pewnie nigdy nie wystąpi) policz prąd przy blokadzie 6 serw - powinno być ok. 4,5A na 5V żeby w spokoju spać, że nie spalisz zasilacza 🙂

Tak jak napisał @Deshipu: lepiej od razu zasilić z 5V niż obniżać....

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.