Skocz do zawartości

ArduCam i poszukiwanie zagubionej cierpliwości


rockersik

Pomocna odpowiedź

Niestety nie możemy ci pomóc, bo nie podałeś żadnych szczegółów. Ani co próbujesz zrobić, ani jak to podłączyłeś, ani jaki kod wgrałeś, ani co ci nie działa. Jak sobie wyobrażasz pomoc, mamy tam pojechać i sami sprawdzić?

Link do komentarza
Share on other sites

😳 zapraszam!! będzie muza, grill, piwo i dziewczyny... 😅

do rzeczy: utknąłem tuż po wyborze płytki i kamery w piliku memeorysaver.h, wyrzuca takie oto błędy:

<<<<<

UWAGA: biblioteka Wire działa na architekturze(/architekturach) [esp8266] i może nie być kompatybilna z obecną płytką która działa na [ArduCAM_ESP8266_UNO] architekturze(/architekturach) .

UWAGA: biblioteka SPI działa na architekturze(/architekturach) [esp8266] i może nie być kompatybilna z obecną płytką która działa na [ArduCAM_ESP8266_UNO] architekturze(/architekturach) .

In file included from C:\Users\User\AppData\Local\Arduino15\packages\ArduCAM_ESP8266_UNO\hardware\ArduCAM_ESP8266_UNO\2.2.2\libraries\ArduCAM/ArduCAM.h:96:0,

from C:\Users\User\Documents\Arduino\libraries\ArduCAM\examples\mini\ArduCAM_Mini_Capture2SD\ArduCAM_Mini_Capture2SD.ino:15:

C:\Users\User\AppData\Local\Arduino15\packages\ArduCAM_ESP8266_UNO\hardware\ArduCAM_ESP8266_UNO\2.2.2\libraries\ArduCAM/memorysaver.h:3:0: error: unterminated #if

#if (defined(ARDUCAM_SHIELD_REVC) || defined(ARDUCAM_SHIELD_V2))

^

In file included from C:\Users\User\AppData\Local\Arduino15\packages\ArduCAM_ESP8266_UNO\hardware\ArduCAM_ESP8266_UNO\2.2.2\libraries\ArduCAM/ArduCAM.h:101:0,

from C:\Users\User\Documents\Arduino\libraries\ArduCAM\examples\mini\ArduCAM_Mini_Capture2SD\ArduCAM_Mini_Capture2SD.ino:15:

C:\Users\User\AppData\Local\Arduino15\packages\ArduCAM_ESP8266_UNO\hardware\ArduCAM_ESP8266_UNO\2.2.2\libraries\ArduCAM/memorysaver.h:3:0: error: unterminated #if

#if (defined(ARDUCAM_SHIELD_REVC) || defined(ARDUCAM_SHIELD_V2))

^

In file included from C:\Users\User\Documents\Arduino\libraries\SD\src/utility/Sd2Card.h:26:0,

from C:\Users\User\Documents\Arduino\libraries\SD\src/utility/SdFat.h:29,

from C:\Users\User\Documents\Arduino\libraries\SD\src/SD.h:20,

from C:\Users\User\Documents\Arduino\libraries\ArduCAM\examples\mini\ArduCAM_Mini_Capture2SD\ArduCAM_Mini_Capture2SD.ino:18:

C:\Users\User\Documents\Arduino\libraries\SD\src/utility/Sd2PinMap.h:510:2: error: #error Architecture or board not supported.

#error Architecture or board not supported.

^

In file included from C:\Users\User\Documents\Arduino\libraries\ArduCAM\examples\mini\ArduCAM_Mini_Capture2SD\ArduCAM_Mini_Capture2SD.ino:19:0:

C:\Users\User\AppData\Local\Arduino15\packages\ArduCAM_ESP8266_UNO\hardware\ArduCAM_ESP8266_UNO\2.2.2\libraries\ArduCAM/memorysaver.h:3:0: error: unterminated #if

#if (defined(ARDUCAM_SHIELD_REVC) || defined(ARDUCAM_SHIELD_V2))

^

Znaleziono wiele bibliotek w "SD.h"

Wykorzystane: C:\Users\User\Documents\Arduino\libraries\SD

Nie wykorzystane: C:\Users\User\AppData\Local\Arduino15\packages\ArduCAM_ESP8266_UNO\hardware\ArduCAM_ESP8266_UNO\2.2.2\libraries\SD

Nie wykorzystane: C:\Program Files (x86)\Arduino\libraries\SD

exit status 1

Error compiling for board ArduCAM ESP8266 UNO.

>>>>>>>

Adruino ID 1.6.8

ArduCam ESP8266 UNO V2

biblioteki wziąłem z: https://github.com/ArduCAM/ArduCAM_ESP8266_UNO

aaa i zielony jestem jak choinka na zimę, ale bardzo dziękuję, że się zainteresowałeś moim problemem!!! 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Mistrzu, ja, czarna kanaka, wymyśliłam sobie zrobić fotorelacje z budowy małego boiska w ogródku.

Chciałam do tego wykorzystać Arduino, bo to fajna rzecz jest!

Zakupiłem, jak to amator, aparat o tajemniczym symbolu OV7670 w Botlandzie, bo to fajny sklep jest!

Byłem szczęśliwy, ale nie za długo. Po kilku głębszych chełstach wiedzy , znaczy się, po przyjrzeniu się dokumentacji doszedłem do wniosku, że moje umiejętności, a w zasadzie ich brak, nie pozwolą na bezpośrednie podłączenie tego taniego cuda do Arduino. Wyszło mi, że bez płytki AdruCam się nie obejdzie.

Zamówiłem więc w Botlandzie ArduCam ESP8266 UNO V2 z WiFi i zapisem na SD, bo to fajna rzecz jest!

I znów byłem szczęśliwy, i znów nie za długo... Trudne do opisania było moje rozczarowanie, gdy dostrzegłem, że aparat ma więcej nóżek aniżeli jest dziurek w nowej płytce. A że tych, książek jeszcze nie czytałem, to od razu powziąłem podejrzenie, że coś jest nie tak...

Mając już swój profil w Botlandzie, bez problemu zamówiłem ArduCAM-F Rev. C+ Shield dla Arduino + moduł kamery OV2640 2MPx, bo to fajna rzecz jest!

I tu naszła mnie refleksja. Różni ludzie mnie tu nachodzą, ale tym razem to była tylko/aż refleksja "a co z ArduCam ESP8266 UNO V2, co będzie z nim, tym małodziurkowcem??? Spędzi resztę swojego jestestwa nieużywany w szufladzie?!? NIE!!!"

Szukając kuponów rabatowych, zamówiłem w Botladzie kamerę ArduCam-Mini OV2640 2MPx 1600x1200px 60fps SPI - bo to fajna rzecz jest mieć dwie kamery...

CDN.

[ Dodano: 18-06-2017, 15:16 ]

Mija więc kolejny tydzień, boiska jak nie było tak nie ma, ale za to - sprzęt - jest, a nawet aż za dużo.

Szczęśliwy i blady, albo bardziej - blady, ale szczęśliwy, znając biegle z języków obcych tylko język polski.. odpaliłem artykół Forbota - "Czy do Arduino można podłączyć kamerę? Test ArduCAM!"

1. podłączyłem ArduCam ESP8266 UNO V2 z kamerą OV2640 2MP przez USB do laptopa,
2. zgrałem biblioteki z https://github.com/ArduCAM,

3. w preferencjach ustawiłem odpowiedni adres dla menedżera płytek,
4. w narzędziach płytka pokazuje się na prawidłowym COMie,
5. modyfikuje plik memorysaver.h

a potem, to już tylko była nierówna walka, wrzask, płacz, wyrywanie włosów...

i pamiętam jak by to było dziś!!! Gdy w mroku beznadziejnej walki z errorami, spostrzegłem w oddali ikonkę forum Forbot'a. To było to...

Nie wiem, który to raz byłem znów szczęśliwy, gdy pisałem tu mojego pierwszego posta. Przepełniała mnie nadzieja, że tu na pewno ktoś mi pomoże, że to już kres mojej męczarni.

I gdy wreszcie przyszła ta pierwsza, tak bardzo oczekiwana odpowiedź. No to, tak się ucieszyłem, taki byłem szczęśliwy, jakie to było fajne zaskoczenie, bardzo fajne, szczęśliwy byłem, że ho ho. No chyba jeszcze w życiu się tak nie ucieszyłem!

Link do komentarza
Share on other sites

Bardzo poetyckie. Dałeś nam bardzo dużo informacji o swoich uczuciach i przy okazji napisałeś co tak naprawdę z czym podłączasz, a to już jest jakaś cenna informacja. Niestety nadal brakuje nam nieco szczegółów:

  • Jak to wszystko masz połączone?
  • Jaki program dokładnie próbujesz uruchomić?
  • Co dokładnie w nim nie działa i w którym momencie?
  • Dlaczego modyfikowałeś jakieś pliki i jakie są to modyfikacje?
  • Czy inne programy (na przykład prosty Blink) działają?

Jestem pewien, że jeszcze kilka postów i będziemy już wiedzieć mniej więcej co robisz.

Link do komentarza
Share on other sites

* Kamera siedzi sobie w "dedykowanym" 8 pinowym slocie na ArduCam ESP8266 UNO V2, który z kolei podłączony jest do lapka przez microUSB. Na kompie mam posadzone Arduino ID 1.6.8;

* uruchomić próbowałem przykład: ArduCAM_Mini_Capture2SD, ale z każdym przykładem z tej biblioteki, którego bym nie próbowałem, jest problem;

* modyfikowałem plik zgodnie z instrukcją ze skecha:

#error Please select the hardware platform and camera module in the ../libraries/ArduCAM/memorysaver.h file

* błędy wyskakują w czasie weryfikacji w arduinoID;

* Blinka nie próbowałem wgrać do arducam'a, ale zaraz spróbuje;

Link do komentarza
Share on other sites

Mój poprawiony plik wygląda tak:

#ifndef _MEMORYSAVER_
#define _MEMORYSAVER_
#define OV2640_MINI_2MP
#if (defined(ARDUCAM_SHIELD_REVC) || defined(ARDUCAM_SHIELD_V2))
#endif 

A oryginał tak:

#ifndef _MEMORYSAVER_
#define _MEMORYSAVER_

//Only when using raspberry,enable it
//#define RASPBERRY_PI

//There are two steps you need to modify in this file before normal compilation
//Only ArduCAM Shield series platform need to select camera module, ArduCAM-Mini series platform doesn't

//Step 1: select the hardware platform, only one at a time
#define OV2640_MINI_2MP
//#define OV3640_MINI_3MP
//#define OV5642_MINI_5MP
//#define OV5642_MINI_5MP_BIT_ROTATION_FIXED
//#define OV5642_MINI_5MP_PLUS
//#define OV5640_MINI_5MP_PLUS


//#define ARDUCAM_SHIELD_REVC	
//#define ARDUCAM_SHIELD_V2


//Step 2: Select one of the camera module, only one at a time
#if (defined(ARDUCAM_SHIELD_REVC) || defined(ARDUCAM_SHIELD_V2))
//#define OV7660_CAM
//#define OV7725_CAM
//#define OV7670_CAM
//#define OV7675_CAM
 //#define OV2640_CAM
//	#define OV3640_CAM
//#define OV5642_CAM
//#define OV5640_CAM 

//#define MT9D111A_CAM
//#define MT9D111B_CAM
//#define MT9M112_CAM
//#define MT9V111_CAM	
//#define MT9M001_CAM	
//#define MT9T112_CAM
//#define MT9D112_CAM
#endif 

#endif	//_MEMORYSAVER_ 

__________

Komentarz dodany przez: Treker

Kody programów należy umieszczać przez narzędzie KOD (znajdziesz je w edytorze pod ikonką "<>"). Dzięki niemu składania programów jest automatycznie kolorowana, a wtedy wszystkim znacznie łatwiej analizować wklejone programy. Proszę to poprawić - z góry dziękuję za zrozumienie i pomoc przy utrzymaniu porządku na forum.

Link do komentarza
Share on other sites

Jest lepiej, ale teraz chyba coś z SD nie jest w porządku. W gnieździe SD Shielda mam kartę 2GB. Może jest nie kompatybilna?

Oto błędy:

UWAGA: biblioteka Wire działa na architekturze(/architekturach) [esp8266] i może nie być kompatybilna z obecną płytką która działa na [ArduCAM_ESP8266_UNO] architekturze(/architekturach) .

UWAGA: biblioteka SPI działa na architekturze(/architekturach) [esp8266] i może nie być kompatybilna z obecną płytką która działa na [ArduCAM_ESP8266_UNO] architekturze(/architekturach) .

In file included from C:\Users\User\Documents\Arduino\libraries\SD\src/utility/Sd2Card.h:26:0,

from C:\Users\User\Documents\Arduino\libraries\SD\src/utility/SdFat.h:29,

from C:\Users\User\Documents\Arduino\libraries\SD\src/SD.h:20,

from C:\Users\User\Documents\Arduino\libraries\ArduCAM\examples\mini\ArduCAM_Mini_Capture2SD\ArduCAM_Mini_Capture2SD.ino:18:

C:\Users\User\Documents\Arduino\libraries\SD\src/utility/Sd2PinMap.h:510:2: error: #error Architecture or board not supported.

#error Architecture or board not supported.

^

Znaleziono wiele bibliotek w "SD.h"

Wykorzystane: C:\Users\User\Documents\Arduino\libraries\SD

Nie wykorzystane: C:\Users\User\AppData\Local\Arduino15\packages\ArduCAM_ESP8266_UNO\hardware\ArduCAM_ESP8266_UNO\2.2.2\libraries\SD

Nie wykorzystane: C:\Program Files (x86)\Arduino\libraries\SD

exit status 1

Error compiling for board ArduCAM ESP8266 UNO.

Link do komentarza
Share on other sites

Przecież błąd masz w trakcie kompilacji, jeszcze nawet nie wgrałeś tego kodu na płytkę, skąd niby twój komputer miałby wiedzieć jaką kartę włożyłeś?

Wygląda na to, że ta konkretna biblioteka do kart SD nie obsługuje twojej płytki. Prawdopodobnie chcesz użyć tej, którą zainstalowałeś razem ze środowiskiem do ArduCAM -- czyli drugiej na liście. Może po prostu zmień nazwę tej pierwszej, żeby nie przeszkadzała? (Nie wiem jak się powinno "poprawnie" to robić.)

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.