Skocz do zawartości

Budowa odtwzarzacza muzyki


Deimos

Pomocna odpowiedź

Zajmuję sie elektroniką i robotyką od 4,5 mc programowaniem 4mc, niedawno z allegro doszła do mnie cała porcja rezystorów, kondensatorów, potencjometrów, tranzystorów smd oraz dwie Atmegi32 i 3 Atmegi8 i została mi jedna 8 i jedna 32 a wiec pomysł na stworzenie odtwarzacza szybko mi wpadł do głowy. Niestety nie mam LCD'ka (może ktos zna jakieś tanie i dobre). Szukałem schematów na takie cudo ale nigdzie nie znałem, i gdzieś wyczytałem że trzeba jakiś dekoderek czy coś do odtwarzania mp3 na Atmedze. Może ktoś zna schemat na takie coś?

Link do komentarza
Share on other sites

Ale to chyba temat na inne forum.

Widziałem gdzieś taki schemat i tam było właściwie tylko gniazdo kart pamięci, cała drobnica dla uC i głośniczek z jakimś tranzystorem bodajże.

Nie znajdę tego teraz raczej.

A nie wolisz zacząć od czegoś prostszego z uC? I jesteś pewien, że dasz sobie radę z SMD?

Link do komentarza
Share on other sites

Do budowy odtwarzacza MP3 jest potrzebny dekoder MP3, np. VS1001K, kosztuje on tyle, co dobry, markowy odtwarzacz MP3. Jeśli dalej jesteś zainteresowany to poszukaj sobie w googlach o yampp'ie.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Ja kiedyś zrobiłem Yampp7 z płytek i elementów zamówionych na stronie twórcy Yampp'a. Używałem go bardzo długo, do czasu aż wyłamało mi się złącze do karty CF razem z kilkoma ścieżkami.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Z smd będzie ciężko ale jakoś dam sobie radę tzn mam "kolegę" elektronika który z smd ma często do czynienia. A co do ceny dekoderów to mam troszkę kasy odłożonej, a zrobienie samodzielnie mp3 sprawia większą frajdę.

[ Dodano: 17 Lip 09 10:23 ]

Mihau, a co Ty proponujesz co zmajstrować z uC???

[ Dodano: 18 Lip 09 11:07 ]

Dobra znalazłem schematy, temat można zamknąć :->

Link do komentarza
Share on other sites

Wrzuć jakiegoś Cortexa lub ARMa9 i programowo napisz dekodowanie mp3, choć w cholerę z tym zabawy.

Dekodowanie programowo to ja moge napisać w paincie (joke 😉 )tzn. niedam poprostu rady. 😕

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.