Skocz do zawartości

Sterowanie serwami przy wykorzystaniu modułu do sterowania silnikami?


Pomocna odpowiedź

Możesz napisać trochę dokładniej jak by to miało działać? Masz na myśli serwa modelarskie, jak rozumiem? Dlaczego chcesz ich zasilanie podłączać do mostka H? Żeby móc je spalić podając odwrotnie prąd?

Pin 9 to jest dla tego modułu wejście, a nie wyjście, więc podłączenie tam czegokolwiek raczej nic nie da.

Co próbujesz zrobić?

Co próbujesz zrobić?

Oddzielić zasilanie serw od części logicznej czytaj Arduino. Ale już mam plan jak rozwiązać ten problem -> kupię to -> https://botland.com.pl/arduino-shield-/1216-arduino-proto-shield-r3.html

I w wolne piny wlutuję złącze ARK, ten stabilizator 7805 i dam po 3 goldpiny do serw w miejsce zaznaczone prostokątami tak jak na rysunku ->

A w pozostałe wolne piny wlutuję listwy stykowe kątowe do modułu Bluetooth + GPS + IMU i listwę stykową prostą do DHT11 (bo jest mały) + czujnik ultradźwiękowy no i buzzer osobno.

Zresztą mam dostęp do schematu w Eagle tej płytki prototypowej, to przerobię i później wstawię tutaj czy dobrze myślę.

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
×
×
  • Utwórz nowe...