Skocz do zawartości

Silniki krokowe sterowanie


riat

Pomocna odpowiedź

Witam

Dopiero się uczę tych klocków. Robię to głównie w oparciu o kurs Arduino z Forbota. Praktycznie przerobiłem część I. No i co? Nic. Walczę z krokowcami. Rozgryzłem steppera 28BYJ-48 i ULN2003 ale padłem przy z SX17-1005L z DRV8825 i L293D. Kombinowałem w oparciu o

i NIC. W żaden sposób nie mogę ożywić tego stepera. Kopię w necie i nie mogę sie dokopać do prostego tuta który by na moim poziomie pomógł mi opanować ten problem, bez rezultatu. To co znajduję jest przeznaczone dla tych mądrzejszych ode mnie. Moja prośba to prośba o podpowiedź jakiegoś linka gdzie łopatą tłumaczą sterowanie krokowcami. Same krokowce juz rozgryzłem. Umiem też naskrobać prosty program do Arduino uno ale co z tego jak nie umiem ożywić zmajstrowanego układu. A poza tym , jedno pytanko, czy użycie kondensatora na 63V zamiast na 16V może mieć znaczenie? Ja myślę, że ten na 63V jest bezpieczniejszy bo trudniej go przebić ale to tylko moje kombinacje. A na koniec po co mi to? Zmajstrowałem drukarkę 3D w oparciu o graty od Chinoli. Nawet fajnie to wygląda. Teraz walczę z elektroniką do tego z różnym skutkiem, ale się nie zniechęcam. Jednak z tymi steperami nie mogę sobie poradzić. Stąd moja prośba, na pewno nie z lenistwa.

To tyle

pozdrówka

r

Link do komentarza
Share on other sites

Już uruchomiłem. Więcej "na czuja" niż wg wiedzy. Ważne, że chyba skumałem o co chodzi. Nie wychodziło bo myliłem piny DRV 8825

Ale wielkie dzięki za te linki!!!!!!!!!! Zaraz się tam zanurzę lepiej się douczyć niż robić na czuja

Mam jeszcze jedno pytanko. Kupiłem od chinoli MEGA 2560 + RAMPS 1.4 z 5x DRV8825. Czy te DRV8825 są przy RAMPS 1.4 zamienne z A4988 ?

Pytam bo w tutach nt RAMPS 1.4 wszędzie są stery do A4988 .

r

Link do komentarza
Share on other sites

Moje step-sticki czekają na uruchomienie więc tego tematu jeszcze nie ruszałem i własnego doświadczenia w tej materii nie mam. Piszesz o produktach made in PRC, a w reprap.org można znaleźć ciekawy tekst odpowiadający na Twoje pytanie. Ja bym przeanalizował dokładnie konstrukcję tych klonów i porównał z orginalem - da się to zrobić.

http://reprap.org/wiki/A4988_vs_DRV8825_Chinese_Stepper_Driver_Boards

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.