Skocz do zawartości

Jaka drukarka 3D dwugłowicowa do domu?


mobile4you

Pomocna odpowiedź

Na początek przywitam się, to mój pierwszy post na tym forum.

Chciałbym kupić drukarkę 3D dwugłowicową do domu. Bardziej zależy mi na dwóch różnych materiałach niż kolorach. Mam wstępnie wybrane dwa modele:

1. XYZprinting DA VINCI 2.0A DUO

2. Prusa i3 MK3 + Multi Material upgrade

Jeżeli macie pomocne opinie/doświadczenia do tych lub innych modeli, które mógłbym sobie kupić to chętnie przeczytam.

Link do komentarza
Share on other sites

mobile4you, witam na forum 🙂 Jeśli mówisz o oryginalnej Prusie, to szedłbym właśnie w tę stronę. Nie miałem styczności w praktyce z Multi Material upgrade, ale samą drukarkę (poprzedni model) mogę szczerze polecić. Szczególnie, że MK3 rozwiązuje drobne problemy, które występowały w MK2S.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Zamówiłem na Aliexpress Wanhao Duplicator 4S. Przyjdzie szybciej niż Prusa od Josefa. Uznałem, że poczekam, aż dopracuje on I3 MK3 MM. Na kupionej sobie poćwiczę do tego czasu.

Jak dostanę drukarkę nie omieszkam się pochwalić 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Mam Da Vinci jr 1.0 w szkole. Od ponad dwóch lat korzystają z niej uczniowie i do tej pory musiałem wymienić szybko-złączkę (groszowa sprawa) do przewodu , którym puszczony jest filament. Jest bardzo prosta w obsłudze, sama się kalibruje. Jest natomiast jeden duży minus - drukuje tylko z firmowego filamentu, zabezpieczonego kartą NFC. Jakoś muszą odbić sobie niską cenę drukarki, więc za 600g (200 metrów) płacę 122zł. Jakoś filamentu jest różna, bywają rolki ze zgrubieniami i drukowanie trzeba powtarzać. Za taką cenę oczekiwałbym lepszej jakości.

Do użytku własnego wybrałbym inny model ze względu na koszy filamentu, natomiast cenię sobie bardzo łatwość obsługi i bezawaryjność, a po kilkunastu latach pracy w szkole mam wrażenie, że uczniowie potrafiliby popsuć metalową kulkę.

  • Lubię! 1
  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.