Skocz do zawartości

Zestaw FPGA ElbertV2 - moduły dodatkowe firmy "Numato Labs"


FlyingDutch

Pomocna odpowiedź

O tam - co z tego, że miesiąc - chyba, że wolisz bezpośrednio od producenta zamawiać jak mój znajomy, że i 100 dolarów na kuriera przewalił, plus jeszcze musiał ponieść sam koszty przelewu zagranicznego (no ale dostał za to w 3-4 dni, a producent jeszcze strzepał kasę jako biznes) ^^ Jak ja to usłyszałem to nie wiedziałem czy śmiać się czy płakać, że tyle kasy poszło na marne części 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Ja nie dość że zapłaciłem za 3-4 dni EMS-em to poczekałem miesiąc 🙂 więc to różnie bywa, po prostu jest trudniej. Czasem taniej, czasem dłużej. A w Polsce jest po prostu łatwiej - kurier następnego dnia, do tego faktura Vat i gwarancja. Ale nie wszystko jest dostępne i wtedy nie pozostaje nic innego tylko import.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja nie dość że zapłaciłem za 3-4 dni EMS-em to poczekałem miesiąc 🙂 więc to różnie bywa, po prostu jest trudniej. Czasem taniej, czasem dłużej. A w Polsce jest po prostu łatwiej - kurier następnego dnia, do tego faktura Vat i gwarancja. Ale nie wszystko jest dostępne i wtedy nie pozostaje nic innego tylko import.

Elvis,

i właśnie z tych powodów było moje zapytanie, czy nie dałoby się kupić tych modułów w Botlandzie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Cześć wszystkim,

zadaję ponownie pytanie o dostępność modułów dodatkowych do FPGA firmy Numato. Modułów tych jest coraz więcej i są w konkurencyjnych cenach. Ja sam chciałbym w tym momencie nabyć 7 z nich - niektóre ponad 30 US $. Czy naprawdę Botland nie był by w stanie wstawić ich do oferty (to zrozumiałe, że będą droższe niż u producenta)? Pogodziłbym się z dużo dłuższym czasem oczekiwania na wysłanie produktu do klienta.

Oto link do strony z modułami rozszerzającymi dla FPGA firmy Numato:

https://numato.com/product-category/fpga-accelerated-computing/expansion-modules

Te moduły można używać z różnymi zestawami FPGA i ich wielką zaletą jest kod w języku HDL do ich obsługi (czego często brakuje w modułach Pmod innych producentów).

Trochę mnie dziwi, że Botland nie chce zarabiać na sprzedaży tych modułów? Może warto spróbować mimo problemów logistycznych z tą firmą?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

FlyingDutch, dowiem się co się dzieje w tej kwestii i dam znać jak poznam jakieś szczegóły 🙂

Cześć Treker,

byłbym bardzo wdzięczny. Firma Numato ma duże portfolio modułów dodatkowych Pmod, a co najważniejsze jest do nich kod źródłowy i dokumentacja na przyzwoitym poziomie. Dla mnie np. jeśli czas oczekiwania na produkt z Botland'a (moduł Numato) wynosiłby do 3 tygodni byłoby to do przyjęcia. Wiadomo, że ceny będą wyższe niż u producenta (bo Botland nie jest organizacją charytatywną).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

FlyingDutch, jak chodzi o moduły Pmod to polecam popatrzeć na ofertę oryginalnych, czyli produkowanych przez digilent: https://store.digilentinc.com/pmod-expansion-modules/pmod-boards/

Dostarczana jest do nich dobra dokumentacja i kody przykładowe. Jedyna wada to cena - ale większość modułów jest tak prosta, że wystarczy płytka stykowa i można uruchomić przykłady nawet bez modułów pmod.

Link do komentarza
Share on other sites

FlyingDutch, jak chodzi o moduły Pmod to polecam popatrzeć na ofertę oryginalnych, czyli produkowanych przez digilent: https://store.digilentinc.com/pmod-expansion-modules/pmod-boards/

Dostarczana jest do nich dobra dokumentacja i kody przykładowe. Jedyna wada to cena - ale większość modułów jest tak prosta, że wystarczy płytka stykowa i można uruchomić przykłady nawet bez modułów pmod.

Cześć Elvis,

no właśnie do modułu Pmod "NIC100" digilenta nie znalazłem przykładowego kodu (a studiowanie obszernej dokumentacji do kontrolera Ethernet firmy Microchip do łatwych nie należy.

Review na stronie produktu NIC100 digilenta nie jest zbyt pochlebne:

At first, I thought it is easy to use, but I was toally wrong.

I have no idea how to use this. There is no any design example. Poorly documented. Do not buy if you just want to use it for your board.

Patrz link:

https://store.digilentinc.com/pmod-nic100-network-interface-controller/

Do kilku innych modułów Pmod dostępnych na stronie Farnell, też nie znalazłem przykładowego kodu.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Do NIC100 są przykłady dla Arduino i MPIDE: https://reference.digilentinc.com/reference/pmod/pmodnic100/start

Niestety nie do wszystkich modułów są przykłady dla FPGA, ale dla wielu jest wszystko gotowe. Lista zgodnych modułów jest tutaj: https://reference.digilentinc.com/learn/programmable-logic/tutorials/pmod-ips/start

Link do komentarza
Share on other sites

Do NIC100 są przykłady dla Arduino i MPIDE: https://reference.digilentinc.com/reference/pmod/pmodnic100/start

Niestety nie do wszystkich modułów są przykłady dla FPGA, ale dla wielu jest wszystko gotowe. Lista zgodnych modułów jest tutaj: https://reference.digilentinc.com/learn/programmable-logic/tutorials/pmod-ips/start

Cześć Elvis,

prawdopodobnie sobie jakoś poradzę z "NIC100" (bo zdecydowałem się go kupić), ale wolałbym kupić nieco droższy model za to z kodem w HDL.

dzięki za stronę z przykładami :->

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

A tak z ciekawości zapytam - jak planujesz obsługiwać tego NIC100 pod FPGA? Podobno układ ma trzydzieści rejestrów które trzeba ustawić, żeby działało... Chcesz to robić na "gołym" FPGA, czy raczej wgrać MicroBlaze-a i przenieść kod z Arduino?

Link do komentarza
Share on other sites

A tak z ciekawości zapytam - jak planujesz obsługiwać tego NIC100 pod FPGA? Podobno układ ma trzydzieści rejestrów które trzeba ustawić, żeby działało... Chcesz to robić na "gołym" FPGA, czy raczej wgrać MicroBlaze-a i przenieść kod z Arduino?

Cześć Elvis,

widzę, że też zajrzałeś do dokumentacji tego kontrolera Microchip'a 😉

To jest właśnie to o czym pisałem, trzeba będzie się "przegryźć" przez dokumentację i programować na poziomie rejestrów, dlatego się boję, że może się nie udać. Raczej użyję "Microblaze'a", będzie łatwiej (planuję testy na płytce z Artix-7). Nie wiem, czy moje próby oprogramowania tego modułu zakończą się sukcesem, jednak chcę spróbować (może też znajdę jakieś dodatkowe materiały w sieci).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć,

dzisiaj zauważyłem, że na stronie Botland'a pojawiło się kilka modułów dodatkowych firmy "Numato Labs"  (producenta płytki do kursu FPGA: Elbert V2). Dostępne są dwa moduły audio i moduł sieci Ethernet. Moduły te mogą być wykorzystane razem z płytką FPGA Elbert V2 (na stronie producenta jest kod w języku Verilog do obsługi np. tych dwóch modułów audio). Szczególnie cieszy mnie ten moduł dodatkowy do obsługi sieci Ethernet. Cieszę się, że Botland zdecydował się na włączenie tych modułów dodatkowych firmy "Numato Labs" do swojej oferty 🙂

Pozdrawiam

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.