Skocz do zawartości

Problem


feriar

Pomocna odpowiedź

Schemat jest dobry, można by jeszcze dodać jakieś kondy na zasilaniu ale to już takie moje zboczenie żeby wszystko filtrować.

A lutownica.... ja osobiście odradzam wszystkie grzałki nie stacje. Bo kumple kupowali to badziewie po 30zł i pare razy polutowali i stwierdzali ze to szit jest.

Jeśli chcesz sie bawić dłużej z elektroniką to poszukaj za jakąś stacja. Stacja wcale nie musi być mocna. Moja ma 48W i jest to najlepsza stacja na jakiej pracowałem mimo że kosztowała 120zł (w tej chwili 160) a pracowałem na stacjach po 500-600zł.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

XYTRONIC 369 - chyba nie znajdziesz nic lepszego z półki cenowej ok. 100 zł 😎 używam ładnych parę lat i jedyne na co bym ją zamienił, to porządny hotair (na który mnie chwilowo nie stać) 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Z lutownicą się uporałem bo starszy załatwił mi po "fachu" stacje lutowniczą może pierwsze młodości nie jest ale na start bardzo dobra.

Piszcie co o niej myślicie 🙂

[ Dodano: 08 Sie 09 06:45 ]

Sory Decado pomylił mi się schemat z robotyka.net.pl z moim miały taką samą nazwę tylko, że mój nazywał się shemat prze "h"

Taka pomyłka nie powinna się zdarzyć 🙁

Mógłby ktoś sprawdzić 😕

100_6117.thumb.JPG.470b3cda28e856296e7f4170e501789c.JPG

shemat.thumb.JPG.a5fe54db4f32afaae18035d59e424c22.JPG

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Na gorąco czyść wilgotna stara szmatka (bardzo gruba) Rozgrzej lutownice i szybkimi ruchami wycieraj. Czyli przeciągasz i zostawiasz na kilka sec by ci się to wszystko nie rozgrzało. Zamiast szmatki możesz tak o gąbkę. A co do szmatki nie może być z żadnych lateksów bo się topią. Musi być to jakaś bawełna.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Wiem te tajniki stacji lutowniczej mam nawet specialne gąbki wycięte ze szmatki do naczyń 😅

Ale to i tak nie zmienia faktu że ty i Decado dostaniecie po browcu

Mógłby ktoś sprawdzić ten schemat ? 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Jak będzie i tak bardzo ciężko spróbuj jakimś środkiem na bazie kwasu. Niektórzy olewają czystość lutownicy. Ale ja nie daje rady u mnie musi być czyściutka inaczej wychodzą okropne gluty

Link do komentarza
Share on other sites

Osobiście to dla mnie jest to profanacja elwika, nalepki?

Przy lutowaniu jest ważna temperatura, czas w którym ta temperatura może się utrzymać podczas lutowania ( czyli moc i czas reakcji na zmianę temperatury ), stabilność temperatury, czas lutowania oraz dobór odpowiedniego grotu.

Dla elektronika wystarczy lutownica o mocy 35 wat, przy lutowaniu większych elementów maksymalnie 45-50 Wat.

Osobiście polecam Elwika i Wellera z lutownic grotowych, Wellera TCP-24 można dostać na allegro już za jedyne 160 zl nówkę bez trafo, oraz na allegro można dostać tanio groty, w cenie 5-7 zl za sztukę, bo dawanie 20 zl w sklepie to przesada.

Ps. następnym razem daj odpowiednią nazwę tematu.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.