Skocz do zawartości

AIR czy elektrotechnika?


dawid2509

Pomocna odpowiedź

Witam

W skrócie skończyłem technikum elektroniczne i aktualnie studiuje na pierwszym roku elektrotechnikę na Politechnice Poznańskiej. Elektrotechnika była planem B bo moim celem było się dostać na Automatykę na wydziale elektrycznym, ale za późno zdecydowałem że jednak chcę studiować przez co za słabo napisałem maturę przez co nie załapałem się na automatykę. Ogólnie elektrotechnika mi się spodobała ale i tak po tym kierunku raczej będę celował w zostanie automatykiem. I może ktoś obeznany w temacie powie mi jakie mam szansę na dostanie pracy jako automatyk po takim kierunku (jeśli zostanę to planuje iść na specjalność Układy elektryczne i informatyczne w przemyśle i pojazdach) czy jednak lepiej stracić ten rok i zacząć studia od nowa na automatyce. Dodatkowo martwi mnie to, że mam wrażenie że dla wielu wykładowców ten kierunek to po po prostu elektryka, ale znowu studia kosztują i jeśli nie ma takiego przymusu wolałbym nie tracić tego roku. Dodatkowo zastanawiam się czy jeśli będę planował w przyszłości iść w kierunku informatyki czy robotyki to i tak będę zmuszony iść zaocznie na odpowiedni kierunek. Wiem że studia nie dają pracy ale brak odpowiedniego papierka nie ułatwia znalezienia pracy. Oczywiście nie nastawiam się na to że wszystkiego nauczę się na uczelni. Sam z siebie poświęcałem trochę czasu na uczenie się programowania arduino, obecnie przesiadłem się na AVR, nie wykluczam że jeśli będzie taka potrzeba będę chodził na potrzebne mi kursy lub będę uczył się sam w domu.

Co waszym zdaniem jest lepszym rozwiązaniem zostać na elektrotechnice czy przenieść się na AIR?

Link do komentarza
Share on other sites

Zrobiłem inż. z AiR i teraz jestem na magisterce na informatyce, przy czym cały czas jestem na tym samym wydziale (AEI POLSL).

będę celował w zostanie automatykiem
iść w kierunku informatyki czy robotyki

Warto żebyś zdecydował jak najszybciej.

programowania arduino, obecnie przesiadłem się na AVR,

Jeśli chcesz iść w mikrokontrolery to po protu systemy embedded. W automatyce praktycznie sie tego nie robi.

A pracodawcy patrzą na wykształcenie w takiej kolejności: stopień>uczelnia>kierunek. Prace spokojnie znajdziesz, tylko będziesz musiał się mniej lub więcej douczyć, ale na pewno nie jest to warte tracenia roku na rozpoczynania nowego kierunku od zera.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.