Skocz do zawartości

Arduino Uno - budowa button box kodowanie.


alientv

Pomocna odpowiedź

Witam bardzo serdecznie :) na wstępnie przepraszam jeśli to nie ten dział ale to mój pierwszy post. Po zapoznaniu z kursem postanowiłem w końcu zrobić Button box-a do Ets2 - mówiąc prościej kontroler z dodatkową ilością przycisków powiększający możliwość funkcji w grze Euro truck simulator. Projekt ma być podobny do tego z linku :
https://www.youtube.com/watch?v=TZb1jX--16A
z tym tylko że u mnie na chwilę obecna bez wyświetlacza.

Mam już gotowy kod na 17 przycisków  ale zależy mi na tym żeby było ich 20 sztuk i możliwość podpięcia kilku pod jedno wejście digital.
Całość ma wyglądać mniej więcej tak : zdjęcie w załączniku - na zdjęciu zamiast jednego czerwonego( dźwigniowy )  przełącznik obrotowy .

12 sztuk przycisków psb off - (on)

3 sztuki dźwigniowy off - ( on) - jako zwierny/chwilowy

1 sztuka obrotowy wielopozycyjny  - ale każda pozycja, a potrzebuje off - on - on  podpięta pod jeden pin czyli w grze włącz światła pozycyjne, włącz światła krótkie

1 sztuka stacyjka off - on

1 sztuka starter off ( on ) - połączony pod jeden pin ze stacyjką jako zapłon

1 sztuka przycisk chwilowy podciągany - jako imitacja dźwigni ręcznego.

5 sztuk dioda sygnalizująca włączenie lub wyłączenie funkcji.

Czy jest tu ktoś w stanie pomóc mi w napisaniu kodu ? Lub poprawić mój żeby całość podłączyć pod piny digital ?

 


 

38872292_2097114560359991_5333256132066541568_n.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

A mógłbyś wstawić swój kod?

20 przycisków nie wepniesz bezpośrednio w Arduino UNO. Pozostaje multipleksowanie – tu odsyłam do artykułu na blogu jak obsłużyć multipleksowaną klawiaturę. 20 przycisków możesz w ten sposób obsłużyć mając 5+4 pinów. Ewentualnie możesz skorzystać z ekspandera ale to dodatkowy element.

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

w zasadzie na tą chwilę chcę podłączyć 17 sztuk bo tyle potrzebuję obecnie, ale z czasem chciałbym dodać i wyświetlacz - tak jak na filmie i zastanawiam się czy od razu kupić ekspander bo koszt to prawie nijaki zwłaszcza zamawiając gdzieś od chińczyków ( tak wiem jakoś nie za dobra ale na pierwszy projekt wystarczająca ) czy kombinować inaczej.

Po 19 podkleję kod bo obecnie jestem w pracy - w załączniku kod

UnoJoyArduinoSample-17_botones.rar

Edytowano przez alientv
Link do komentarza
Share on other sites

Warto pomyśleć wcześniej co będziesz dodawał do projektu. Jeżeli chcesz wziąć wyświetlacz LCD to zależy jaki. Ten na filmie to pewnie coś takiego i sterujesz to równolegle poprzez zwykłe piny i z tego co widzę potrzeba ich 11 (ale można dodać też inny z komunikacją SPI).

Wtedy ekspander to podstawa. Popularne układy nie kosztują wiele, komunikują się po I2C więc powinno być bez problemów. Sprawdź tylko czy biblioteka której używasz nie będzie się z czymś gryźć – szybko przejrzałem kod na githubie i jest coś o wykorzystaniu SPI dla PS2 więc dobrze mieć to na uwadze.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Damian Szymański

nie działa mi to w grze i czy to jest wina programu czy płytki a morze czegoś innego to ma działać do fs 19/22 

dokładnie nie mogę zaprogramować przycisków i nie odczytuje go gra    

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.