Skocz do zawartości

Czy serwomechanizm musi być podpięty do pinu z sygnałem pwm ?


kayhoo

Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Okej spokojnie we wcześniejszym poście o sterowaniu dwoma servo poprzez moduł komunikacyjny jedno servo mam podpięte do pinu PWM (3) a drugie do normalnego (4) i mi nie działa . Program niby jest ok ale jedno servo nie działa w ogóle a drugie tylko czasami bo to raczej przez nie kontaktujące kable

Link do komentarza
Share on other sites

Powoli.

Czyli z dotychczasowych zeznań wiemy tyle: masz dwa serwa, nikt nie wie jakie. Masz je podpięte do dwóch pinów nie wiadomo czego, co nazywasz "modułem komunikacyjnym". I ci "nie działa", czyli nie robi czegoś, co byś chciał żeby robiło, ale nie wiadomo co to jest, tylko robi coś innego, także nie wiadomo co. Wszystko co wiemy to to, że piny mają numery 3 i 4 i jeden z nich jest "normalny", a na drugim jest sygnał PWM. Zgadza się?

A masz do tego jeszcze jakieś zasilanie podłączone? Bo wiesz, bez zasilania, to może nie działać.

Link do komentarza
Share on other sites

Co ja mam ci powiedzieć?

Zasilanie będzie zależało od tego do czego to ma służyć, jak jest zbudowane, jakie ma mieć parametry, jaki masz budżet i jak to ma być używane. Weź przeczytaj w specyfikacji albo zmierz ile prądu te serwa potrzebują do robienia tego, co chcesz, żeby robiły. Potem przeczytaj w specyfikacji tego do czego je podłączasz (jakieś stabilizatory napięcia? jakieś płytki prototypowe? o czym jeszcze nam nie mówisz?) ile prądu wytrzymują/mogą dać. Dobierz zasilanie tak, żeby mieć zapas w najgorszym wypadku.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.