Skocz do zawartości

Sterownik silników Pololu DRV8835+ Arduino UNO


mmmmm5

Pomocna odpowiedź

Witam,

posiadam sterownik(shield na arduino https://botland.com.pl/pl/arduino-shield-kontrolery-silnikow-i-serw/2671-pololu-drv8835-dwukanalowy-sterownik-silnikow-11v12a-shield-dla-arduino.html), silniki Pololu HP 30:1. Zrezygnowałem ze standardowego mostkaH na rzecz tego shielda w projekcie swojego robota minisumo. Do sedna- ktoś się spotkał z tym shieldem i mógłby mi pomóc? Mam ogólny problem z "podłączeniem" tego, biblioteka z gita+ dokumentacja są dla mnie trochę niejasne, liczę na kogoś pomoc. Dzięki

Link do komentarza
Share on other sites

Driver jak driver, nie ma w nim nic nadzwyczajnego. Zacznijmy zatem od podłączenia. Pasuje do UNO jak ulał, ale masz z czymś kłopot. Jaki masz procesor (w robocie rzecz jasna, nie wnikam w Twoje prywatne sprawy) i na jakiej płytce? Wypisz listę wszystkich sygnałów tego drivera i wskaż czego nie wiesz lub nie rozumiesz gdzie coś podłączyć albo jaki sygnał tam wysłać. Konkretnie.

Link do komentarza
Share on other sites

Gdyby było "jak trzeba" to by działało. A diodka z programu mruga chociaż? Oczywiście mogłeś coś wcześniej spalić jakimś głupim ruchem, ale chętnie zobaczyłbym zdjęcie tej Twojej instalacji, typ baterii, pomiary rzeczywistych napięć w układzie, typ silnika, sposób zasilania Arduino itp nieistotne Twoim zdaniem szczegóły. Bo bez tego odpowiedź może być tylko jedna: noż to magia jakaś panie, ma działać a nie działa...

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dioda ma mrugać - to oznaka działania pętli programu zmieniającej kierunek obrotów silnika.

Ten akumulator niszczy te scalaczki przy pierwszym zwarciu na silniku. Masz tam przylutowane kable czy tylko wetknięte w otworki? To niebezpieczna zabawka do testów.

Napięcia?

Link do komentarza
Share on other sites

Dioda mruga.

Mam tylko wetknięte w "otworki".

Być może, źle podłączam VIN,GND, M1A.. M2B? Albo bateria jest za mocna? Niby driver od 2 V do 11 V, ale jednak teraz po podłączeniu tej "niebieskiej" części arduino się wywala.

Spróbuje dać stabilizator na baterię 

VIN 5V, M1A, M2A, M1B, M2B 0V, o co tu może chodzić?

Link do komentarza
Share on other sites

"Spróbuje dać stabilizator na baterię "

Po co? Żadnych głupich ruchów. Prosiłem o pomiary napięć - głównie zasilania. Nie napisałeś co to za aku, zakładam, że 2S czyli max 8V, czy tak? gdyby na wyjściach napiecie było to silniki by się kręciły. 

"teraz po podłączeniu tej "niebieskiej" części arduino się wywala."

Co to znaczy "po podłączeniu"? Co to znaczy "wywala"? Przecież to wszystko są objawy na które musisz zwracać uwagę jeśli chcesz dojść przyczyn problemu. Nie ma tu magicznej kuli, nie lekceważ niczego. Czy na pewno nie zrobiłeś wczesniej jakiegoś dziwnego ruchu? Włożyłeś nie w te piny itd? Co się dzieje teraz, gdy wkładasz płytkę w UNO na pewno dobrze? Czy zdarzyło Ci się wkładać lub wyjmować ją pod napięciem? Czy zwarłeś któreś przewody wyjściowe (silnikowe) ze sobą lub do jakiejś części Arduino? Czy Arduino samo działa dobrze? Czy jesteś w stanie pomierzyć napięcia na pinach wykorzystywanych przez shield w czasie mrugania diody ale bez założonej płytki? Przecież widzisz co program robi (możesz wstawiać delay'e) więc możesz odszukać odpowiednie piny i zwerykować czy są na nich poprawne stany. A z założoną? Odepnij kabel USB - po wgraniu programu nie jest potrzbeny a UNO będzie się zasilać z akumulatora przez pin VIN. Mierzyłeś napięcie aku? Ile ma na pusto a ile po po podłączeniu do drivera? itd... 

 

Link do komentarza
Share on other sites

Czytasz porady na Forum tym lub innym? Korzystasz z bibliotek, kodów, wskazówek i projektów innych ludzi? Jak oni sobie poradzili w konkretnych sprawach? Moim zdaniem winien jesteś przynajmniej jedno zdanie wyjaśnienia co się stało albo co znalazłeś. Każdy następny ktoś może mieć ten sam lub podobny problem z tą płytką. Jest na niej jakiś błąd projektowy? Nie daje rady nawet małym silniczkom? Spala ją 8V? Błąd w programie przykładowym? Nie bądź wiśnia, daj coś.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.