Skocz do zawartości

Opinie o stacji lutowniczej Yihua 872d


x21

Pomocna odpowiedź

@x21, przy zastosowaniach hobbystycznych (a zakładam, że o takie pytasz) to praktycznie każda stacja tego typu się nada. Uważam jednak, że dwa osobne urządzenia są wygodniejsze. Do tego, jak np. uszkodzi się hotair to nie musisz wtedy odsyłać na reklamację też działającej stacji grotowej 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Ja prywatnie używam Yihua 853D (hot air + lutownica + zasilacz laboratoryjny + miernik sygnału RF + prosty multimetr). O tyle o ile miernika RF nie używałem jeszcze bo nie miałem potrzeby, to cała reszta sprawdza się na prawdę świetnie. Zasilacz laboratoryjny ma max 15VDC na wyjściu, ale do hobbystycznych działań imo w zupełności wystarcza i bardzo się przydaje. Pomimo, że to chiński produkt kolba nagrzewa się całkiem szybko, podobnie hot air. Niektórzy piszą, że robili pomiary, i cyfrowa regulacja temperatury to ściema, bo w rzeczywistości kolba/hot air uzyskują inne temperatury. Póki nie lutujesz profesjonalnie, kilka stopni nie robi żadnej różnicy. Hot Air ma zabezpieczenie przed dziećmi i przed przegrzaniem oraz system wydłużania żywotności hot air-a. Sam heatgun jest chłodzony aktywnym wiatrakiem.

Twój wybór zależy też od tego ile masz miejsca na warsztat. Jeśli masz mało miejsca na biurku, tak jak ja, imo lepiej kupić "all-in-one" niż kilka urządzeń z osobna.

Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, nism0 napisał:

Jeśli masz mało miejsca na biurku, tak jak ja, imo lepiej kupić "all-in-one" niż kilka urządzeń z osobna.

Z jednej strony tak, ale z drugiej strony jak masz bardzo mało miejsca to kupując osobne urządzenia możesz schować HOTa do szafki i nie musisz mieć go ciągle na biurku. Szczególnie, że hotair zajmuje sporo miejsca przez stosunkowo gruby przewód idący do dyszy (jeśli ma się wersję z kompresorem w stacji).

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.