Skocz do zawartości

STM32-NucleoF103RB - pomiar i zapamiętywanie napięcia


cel227

Pomocna odpowiedź

Witam serdecznie.

 

Potrzebuję pomocy z programem do mikrokontrolera Nucleo103RB. Posiadam program, który mierzy napięcie (program na podstawie jednego z kursów), teraz mi zależy aby wyslal ostatnie x pomiarów do tablicy (np po nacisnieciu przycisku). W pózniejszym etapie wyznaczone zostanie maksymalne napięcie ale z tym już sobie poradze. Nie wiem za to jak z programu który mierzy na bieżąco napięcie można wyznaczyć i zapisać jego maksimum w danym czasie

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

7 godzin temu, cel227 napisał:

Witam serdecznie.

 

Potrzebuję pomocy z programem do mikrokontrolera Nucleo103RB. Posiadam program, który mierzy napięcie (program na podstawie jednego z kursów), teraz mi zależy aby wyslal ostatnie x pomiarów do tablicy (np po nacisnieciu przycisku). W pózniejszym etapie wyznaczone zostanie maksymalne napięcie ale z tym już sobie poradze. Nie wiem za to jak z programu który mierzy na bieżąco napięcie można wyznaczyć i zapisać jego maksimum w danym czasie

Cześć,

możesz sobie ustawić ADC tak aby robił pomiary cyklicznie i wysyłał je do bufora DMA (np. długość bufora 512). Wtedy wystarczyłoby przeszukać ten bufor na max. wartość napięcia (lub ewentualnie przepisać do innej tablicy). Jutro mogę Ci wrzucić kawałek kodu jak skonfigurować przetwornik ADC do pomiarów cyklicznych z DMA. Niestety mam to tylko dla biblioteki Standard Peripheral (nie mam sprawdzonego kodu dla biblioteki HAL. Nie wiem, czy to będzie dla Ciebie OK.

Pozdrawiam

 

Edytowano przez FlyingDutch
Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 4.12.2018 o 13:39, cel227 napisał:

W pózniejszym etapie wyznaczone zostanie maksymalne napięcie ale z tym już sobie poradze.

Nie lepiej od razu zapamiętywać tylko informacje o maksymalnym napięciu? To zapamiętywanie wcześniejszych pomiarów jest Ci jeszcze do czegoś innego potrzebne?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.