Skocz do zawartości

Robot "Domo"


Frubi

Pomocna odpowiedź

Domo jest nowym człekoształtnym robotem tj. sposobem funkcjonowania oraz wyglądem zbliżonym do człowieka.

Największy nacisk w tej konstrukcji położono na wykrywanie przedmiotów oraz manipulowanie za pomocą przedmiotów celem przybliżenia do zachowania ludzkiego. Robot posiada 29 stopnie swobody, z elektroniki zaopatrzony został w dwie czarno-białe kamerki CCD, 7 układów DSP Motorola 56F807, 4 kanały CANbus, 49 potencjometrów, 24 sensory, kilkanaście wzmacniaczy sygnałów.

Warto obejrzeć film i zobaczyć w jaki sposób robot radzi sobie z przedmiotami codziennego użytku. To jak odbiera i przekłada przedmiot a następnie pionowo ustawia bez możliwości przewrócenia budzi podziw dla twórców.

Źródło: www.elektroda.pl

PS: Zróbcie mi dział newsy 😎

zdjecie.jpg.8ad880b1d4691760e94f7bea541f4940.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

Nie wiem czy m a takie możliwości ale słyszałem o maszynie/robocie który rozpoznaje zapachy i następnei umie je odtworzyć za pomocą różnych substancji chemicznych które ma na pokłądzie;)

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Anonim
Ten temat został zamknięty.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.