Skocz do zawartości

Połaczenia WiFi ESP-01 ESP8266 z USB-UART FTDI FT232RL


montereczek

Pomocna odpowiedź

Czesc.

Mam pytanie odnośnie napięcia logiki  (nie chciałbym cos na dzień dobry spalić w ESP 8266) bo chciałbym zaktualizować oprogramowanie W FT232 mam zworkę do zamiany napięcia z 5 na 3,3 czy to oznacza że mogę bezpiecznie podpiąć RX -> TX, TX -> RX między usb-uart-rs232 a ESP 8266  nie muszę stosować żadnych rezystorów konwerter poziomów logicznych miedzy TX i RX (oczywiście ESP 8266 podepnę pod zewnętrzna źródło 3,3 V)?

Drugie pytanie Czy miedzy VCC a CH_PD i RESET w ESP 8266 mogę podpiąć rezystor 1k albo 100k bo akurat nie mam 10k o którym piszą w poradnikach a do sklepu daleko 🙂

O to czesci jaki mam:

Z gory dziekuję 

 

Link do komentarza
Share on other sites

@montereczek, witam na forum 😉 Widzę, że to Twoje pierwsze kroki na Forbocie, oto najważniejsze informacje na start:

  • Chcesz przywitać się z innymi członkami naszej społeczności? Skorzystaj z tematu powitania użytkowników.
  • Opis najciekawszych funkcji, które ułatwiają korzystanie z forum znajdziesz w temacie instrukcja korzystania z forum - co warto wiedzieć?
  • Poszczególne posty możesz oceniać (pozytywnie i negatywnie) za pomocą reakcji - ikona serca w prawym dolnym rogu każdej wiadomości.

1 godzinę temu, montereczek napisał:

Mam pytanie odnośnie napięcia logiki  (nie chciałbym cos na dzień dobry spalić w ESP 8266) bo chciałbym zaktualizować oprogramowanie W FT232 mam zworkę do zamiany napięcia z 5 na 3,3 czy to oznacza że mogę bezpiecznie podpiąć RX -> TX, TX -> RX między usb-uart-rs232 a ESP 8266  nie muszę stosować żadnych rezystorów konwerter poziomów logicznych miedzy TX i RX (oczywiście ESP 8266 podepnę pod zewnętrzna źródło 3,3 V)?

Tak, właśnie po to jest ta zworka 🙂

1 godzinę temu, montereczek napisał:

Drugie pytanie Czy miedzy VCC a CH_PD i RESET w ESP 8266 mogę podpiąć rezystor 1k albo 100k bo akurat nie mam 10k o którym piszą w poradnikach a do sklepu daleko 🙂

1k to trochę mało, a 100k trochę za dużo, ale możesz próbować 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.